007 James Bond Live on Tour!, czyli koncert muzyki filmowej z licencją na dobrą rozrywkę


Kilkanaście niezapomnianych hitów składa się na wyjątkowy koncert muzyki filmowej „007 James Bond Live on Tour!” w reżyserii Jacka Lisewskiego. Usłyszymy je w wykonaniu Orchestra&Big Band pod dyrekcją Tomasza Szymusia i solistów: Katarzyny Cerekwickiej, Kasi Wilk, Jacka Kotlarskiego, Marka Sośnickiego, Gabriela Fleszara oraz Malwiny Kusior. Koncert prowadzi Olivier Janiak. Muzyczne show swoją premierę miało 25 stycznia w Teatrze Muzycznym Roma, artyści wystąpili też w Poznaniu. Teraz zagrają 10 marca w ICE Kraków.

Muzyka z kultowej serii o Bondzie śmiało może pod względem popularności konkurować z filmami. Któż nie kojarzy słynnego bondowskiego tematu z czołówki – mrocznego i intrygującego jak sam agent 007, albo tytułowych przebojów z „Żyje się tylko dwa razy”, „Diamenty są wieczne”, „Goldeneye” czy „Świat to za mało”? Warto do tego przywołać choćby kilka nazwisk z imponującej listy wykonawców: Louis Armstrong, Tina Turner, Madonna, Paul McCartney, Sheryl Crow, Adele czy – ostatnio – Sam Smith.

Kilkanaście niezapomnianych hitów złoży się na wyjątkowy koncert muzyki filmowej „007 James Bond Live on Tour!” w reżyserii Jacka Lisewskiego. Usłyszymy je w wykonaniu Orchestra&Big Band pod dyrekcją Tomasza Szymusia i solistów: Katarzyny Cerekwickiej, Kasi Wilk, Jacka Kotlarskiego, Marka Sośnickiego, Gabriela Fleszara oraz Malwiny Kusior. Koncert prowadzi Olivier Janiak.

– Przeboje z filmów Bonda są klimatem zbliżone do siebie, zazwyczaj mroczne, w molowych tonacjach – mówi Tomasz Szymuś, muzyk, kompozytor, dyrygent i aranżer. –  Pozostawiamy, oczywiście, tę atmosferę, a wokaliści swoją barwą i wykonaniem tworzą nowe interpretacje, np. mamy wykonania kobiecych piosenek przez mężczyznę. O uroku muzyki z tych filmów decyduje dobór kompozytorów – od ponad 50 lat producenci wybierają najbardziej znanych. Ich kompozycje stylistycznie nawiązują do wspólnego motywu. Wytworzyło się rozpoznawalne napięcie muzyczne, które jest obecne w każdym filmie Bonda.

Piosenki z kolejnych filmów o agencie 007 szybko stawały się przebojami, zdobywały nominacje i prestiżowe nagrody. Wśród największych triumfatorów jest „Skyfall” (2012) – za tytułową piosenkę, brawurowo zaśpiewaną przez Adele, twórcy otrzymali m.in. Oscara, Złoty Glob i Grammy. Znakomicie poradził sobie także ostatni (jak na razie) film o Bondzie: „Spectre” (2015), zdobywając Oscara i Złoty Glob za piosenkę „Writing's On The Wall”. Do Oscara i Grammy nominowana była też np. tytułowa piosenka Paula McCartneya z filmu „Żyj i pozwól umrzeć” (1973), a do Grammy i Złotego Globu – „Jutro nie umiera nigdy” (1997) w wykonaniu Sheryl Crow.

Kolejna część filmowych przygód Bonda zapowiadana jest dopiero na jesień 2019 r. Ale już dziś oczekiwanie możemy sobie skrócić i umilić, słuchając przebojów z kultowej serii w wykonaniu świetnych polskich artystów.

Zapraszamy na wyjątkową ucztę muzyczną w towarzystwie… Jamesa Bonda.

Bilety do kupienia na: www.tixer.pl

Sollus Entertainment –  rozrywka na światowym poziomie
Poznańska agencja artystyczna Sollus Entertainment działa w branży kulturalno-rozrywkowej od ośmiu lat. Specjalizuje się w produkcji wydarzeń teatralnych i koncertowych. Co roku Sollus przygotowuje kilkanaście premier. Do współpracy zaprasza najlepszych polskich i zagranicznych artystów. W swoim portfolio ma zarówno kameralne spektakle, jak i duże produkcje koncertowe oraz taneczno-muzyczne. Hitami Sollusa stały się m.in. „La la land in Concert”, „Tribute to Dirty Dancing – Music&Dance Show” czy „Twój jubileusz — Artyści w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu”. Wszystkie wydarzenia obejrzało ponad 800 tys. widzów w Polsce i na świecie.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 6 Lutego 2018

Podziel się