7 Puchar Reksia - największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży


Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. Wydarzenie to zostało na stałe wpisane do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Zawody 7  Pucharu Reksia rozegrane zostaną w terminach:
Bielsko-Biała, Stok Dębowiec – 21 stycznia 2018r.
Białka Tatrzańska, Hotel i Stok Bania – 18 marca 2018r.

W tej edycji 7 Puchar Reksia ponownie odbędzie się w dwóch miejscach: Na Stoku Dębowca w Bielsku-Białej oraz na Stoku Bani w Białce Tatrzańskiej. Młodzi zawodnicy otrzymają numery startowe i w zależności od umiejętności i wieku będą mogli wystartować na jednej z dwóch tras. Na obu stokach: na Bani i na Dębowcu, w dniu zawodów umiejscowione zostaną biura zawodów. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowe nagrody, a także ciepłe napoje oraz słodycze.

W tym roku najstarsi uczestniczy to dzieci z rocznika 2004, dolnej granicy wiekowej nie ma. Najmłodsi uczestnicy mają zwykle trzy lata. Zapisy do startu są możliwe przez stronę – www.pucharreksia.pl

Puchar Reksia odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Patronat Honorowy objął pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz pan Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego. Puchar Reksia uświetnia swoją obecnością także słynna podróżniczka Martyna Wojciechowska, a Ambasadorem Zawodów jest Andrzej Bachleda-Curuś.

Regulamin zawodów: http://pucharreksia.pl/
regulamin/#sec_page
Rejestracja Bielsko-Biała: http://pucharreksia.pl/rejestracja-bielsko-biala/#sec_page
Rejestracja Białka Tatrzańska: http://pucharreksia.pl/rejestracja-bialka-tatrzanska/#sec_page

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 4 Grudnia 2017

Podziel się