ABC zadbanych kobiecych dłoni


Podobno wiek kobiety zdradza jej skóra dłoni. Jest ona delikatna i łatwo się niszczy, a przecież codziennie narażamy ją na kontakt ze szkodliwymi substancjami. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o swoje dłonie – koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Ochraniaj skórę podczas codziennych domowych obowiązków

Zasada „primum non nocere” czyli „po pierwsze nie szkodzić” odnosi się także do pielęgnacji dłoni. Możemy inwestować w najlepsze kremy z wyższej półki i regularnie wykonywać manicure hybrydowy, ale jeśli nie ochronimy swoich dłoni podczas codziennych obowiązków domowych – to będą bezsensownie wydane pieniądze. Skórę niszczy przede wszystkim kontakt ze środkami do mycia podłóg, proszkami do prania, mleczkami i innymi detergentami. Szczególnie mleczka do czyszczenia są szkodliwe – także dla paznokci. Także codziennie długie moczenie w wodzie podczas zmywania sprawia, że nasze dłonie się wysuszają. Rozwiązaniem są rękawiczki nitrylowe, które ochronią delikatną skórę rąk przed kontaktem z detergentami i wodą. Szczególnie musimy pamiętać o nich podczas sprzątania łazienki, mycia podłóg i sprzętu kuchennego jak piec i mikrofalówka – bo to wówczas używamy najbardziej szkodliwych środków.

Regularnie nawilżaj i natłuszczaj
Drugim przykazaniem pięknych i zadbanych dłoni jest ich regularne nawilżanie i natłuszczanie. Na dłoniach nie mamy gruczołów łojowych, co oznacza, że skóra w tym miejscu nie potrafi sama zadbać o odpowiednie natłuszczenie. Stąd krem do rąk w ilości jednej sztuki, trzymanej na toaletce, jest po prostu niewystarczający. Postawmy krem – najlepiej z dozownikiem – obok kranu w łazience i kuchni, by po każdym myciu móc nawilżyć ręce. Na szafce nocnej obowiązkowo zostawmy bardziej intensywny i natłuszczający kosmetyk, który zregeneruje nasze dłonie w trakcie snu. A zimą – nie bójmy się kosmetyku z silikonem, który tworzy warstwę okluzyjną na naszej skórze.

Prawidłowy manicure
Zadbana kobieta to niekoniecznie kobieta z umalowanymi paznokciami. Nie dajmy się zwariować – nie każda z nas musi mieć płytkę spiłowaną w najmodniejszym kształcie i z wykończeniem, jakie obecnie jest na topie. Ciekawostką jest fakt, że jedna z najczęściej naśladowanych kobiet, księżna Kate Middleton, maluje paznokcie wyłącznie na różowo, wybierając jego jaśniejsze odcienie. Według dziennikarzy Daily mail wynika to z królewskiego protokołu – sama królowa Elżbieta II od 1989 roku używa tylko pudroworóżowego odcienia „Ballet Slippers” od Essie. Synonimem eleganckiej kobiety są więc przede wszystkim równo spiłowane paznokcie, z zadbanymi skórkami. Jeśli nie chcemy ich malować – możemy pokusić się jedynie o manicure japoński lub bezbarwną odżywkę.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 12 Stycznia 2018

Podziel się