ANGIELSKI DLA SENIORA - dlaczego warto uczyć się języków obcych w każdym wieku?


Na naukę nigdy nie jest za późno, a przyswajanie języków obcych to jeden ze sposobów na samorozwój w każdym wieku. Dlaczego warto postawić na naukę dodatkowego języka? Jaki sposób nauczania przyniesie najlepsze efekty?

Wiele osób boi się, że nie podoła nauce języka obcego i rezygnuje z szansy zyskania nie tylko nowych umiejętności, ale także wyjątkowej wolności, którą daje pokonanie bariery językowej nie tylko podczas pobytów za granicą, ale także w sytuacjach życia codziennego. Wydawać by się mogło, że angielski nie przyda się nam na emeryturze, ale banalne przeczytanie instrukcji obsługi różnych urządzeń w języku angielskim, skorzystanie z anglojęzycznego programu komputerowego czy przetłumaczenie tekstu ulubionej piosenki bez znajomości języka staje się niemożliwe i pokazuje, że jednak znajomość języków to podstawa.

Znajomość języków obcych – Twój sposób na poznawanie świata
Znajomość języków obcych otwiera przed nami nowe możliwości nie tylko w sferze zawodowej. O ile większość młodych ludzi stawia na rozwój umiejętności porozumiewania się w wielu językach, o tyle nieco starsze pokolenie nadal pozostawia naukę na później lub całkowicie rezygnuje z szansy, jaką daje kształcenie w tym kierunku.

Dlaczego warto szlifować umiejętności językowe w każdym wieku? Przede wszystkim ze względu możliwości ćwiczenia umysłu i zachowania do późnej starości doskonałej formy. Dzięki nauce stajemy się młodsi, możemy bez ograniczeń korzystać z możliwości, jakie daje stale postępujący rozwój techniki oraz zyskujemy odwagę, aby realizować dotychczas zapomniane marzenia. Podróżowanie, zgłębianie tajników innych kultur czy zwykły kontakt z ludźmi w dzisiejszym wielokulturowym świecie staje się niemożliwy bez znajomości języków obcych. Nasi bliscy emigrują do innych krajów, tam zakładają rodziny i realizują swoje marzenia, więc dlaczego nie brać udziału w ich życiu, z którego eliminuje nas właśnie bariera językowa?

Nauka angielskiego dla seniorów
Najwyższy czas całkowicie zmienić światopogląd i zrozumieć, że nauka języka możliwa jest w każdym wieku! Nie ważne czy masz 40, czy 70 lat tak możesz opanować wybrany język obcy i cieszyć się możliwością niczym nieskrępowanego poznawania świata, nawiązywania nowych znajomości także w wirtualnym świecie oraz kontaktem z wnukami, które przychodzą na świat w innych częściach globu i nie zawsze biegle władają ojczystym językiem. Wystarczy wybrać odpowiednią metodę nauki, a opanowanie angielskiego, niemieckiego czy każdego innego języka nie będzie wcale takie trudne.

Jedną z najlepszych metod kształcenia oferuje Empik School – szkoła języków obcych, której filie znajdziesz także w różnych miastach. Nauka w szkole języków pozwoli Ci szybko opanować dowolny język i cieszyć się możliwością swobodnej konwersacji, niczym nieograniczonego poznawania świata oraz kontaktów z bliskimi i przyjaciółmi, których językiem ojczystym nie jest język polski.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 23 Marca 2017

Podziel się