Cinema Italia Oggi


Kino Pod Baranami i Włoski Instytut Kultury we współpracy z Cinecittà Luce zapraszają na przegląd nowego kina włoskiego - Cinema Italia Oggi. Na ekranie osiem najciekawszych produkcji filmowych z Półwyspu Apenińskiego, które w ciągu ostatniego roku zyskały uznanie widzów i krytyków zdobywając nagrody na międzynarodowych festiwalach.

W programie m.in. poruszające opowieści o miłości, jak komediodramat Franceski Comencini Amori che non sanno stare al mondo o dwojgu ludzi próbujących się odnaleźć po zakończeniu wieloletniego związku. Una questione privata to rozgrywający się w czasie II wojny światowej dramat autorstwa Paolo Tavianiego (Cezar musi umrzeć). Opowiada o włoskim partyzancie rozdartym pomiędzy działaniem w ruchu oporu a obsesyjną miłością, którą obdarzył pewną młodą kobietę. W filmie Made in Italy reżyser i muzyk Luciano Ligabue stworzył swoje alter ego - mężczyznę w średnim wieku, którego małżeństwo i dotychczasowe życie staje pod znakiem zapytania. W roli głównej wystąpił Stefano Accorsi (serial Młody papież), któremu na ekranie towarzyszy popularna we Włoszech polska aktorka Kasia Smutniak (Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie). Sicilian Ghost Story to nagrodzona na festiwalu Sundance produkcja na pograniczu kryminału i filmu fantasy. Fabio Grassadonia i Antonio Piazza prezentują w niej historię dzielnej dziewczynki Luny, która w imię miłości rusza na poszukiwanie zaginionego kolegi z klasy.

Widzów poszukujących wiarygodnych obrazów relacji międzypokoleniowych zachwyci film Tutto quello che voui w reżyserii Francesco Bruniego. To urzekająca opowieść o przyjaźni pomiędzy dojrzałym poetą cierpiącym na chorobę Alzheimera, a młodym mężczyzną, który pomaga mu odzyskać wspomnienia. Francesca Archibugi zaprezentuje pełną dziwnych wypadków i nieporozumień historię relacji między ojcem i synem w komedii Gli sdraiati. Bohater filmu Il figlio sospeso autorstwa Egidio Termine odkrywa, że jego ojciec prawdopodobnie miał drugą rodzinę. Jako dorosły mężczyzna musi zmierzyć się z przeszłością rodzica, którego stracił będąc małym dzieckiem.

Miłośników mocnych filmowych wrażeń Kino Pod Baranami zaprasza na przedpremierowy pokaz thrillera Dziewczyna we mgle - reżyserskiego debiutu pisarza Donato Carrisi, będącego ekranizacją jego bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem. To trzymająca w napięciu historia policjanta, który posługuje się kontrowersyjnymi metodami próbując rozwikłać zagadkę porwania pewnej nastolatki. W roli głównej Toni Servillo, gwiazda Wielkiego piękna w reżyserii Paolo Sorrentino. Polska premiera filmu: 20 kwietnia 2018 roku.

Data: 9-13 kwietnia 2018
Miejsce: Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27 , Kraków

www.kinopodbaranami.pl
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 26 Marca 2018

Podziel się