Co nowego na Krakowskim rynku nieruchomości?


Rynek nieruchomości w Krakowie, podobnie jak samo miasto Kraków, ciągle ewoluuje, a tempo zmian w ciągu ostatniej dekady było szczególnie szybkie.

Nowe apartamenty pojawiły się w Krakowie blisko kluczowych obiektów, takich jak:
- Galeria Kazimierz na skraju dzielnicy żydowskiej,
- Galeria Krakowska obok dworca kolejowego Kraków Główny
- Centrum Miasta Bonarka na południe od Starego Pogórza.

Tradycyjna sprzedaż obiektów handlowych na deptaku Starego Miasta na ulicach takich jak Floriańska, Grodzka i Szewska została oczywiście osłabiona jako efekt uboczny tego zjawiska, podczas gdy klienci, którzy tradycyjnie oglądają stylowe kamienice wokół Rynku Głównego – są mniej zadowoleni. Z martwego centrum uciekają też biznesmeni, nie tylko sami mieszkańcy – odkąd przeniesiono biurowce do celowo zbudowanych parków biznesowych, takich jak Quattro Business Park i Bonarka for Business (B4B), które zapewniają łatwiejszy dostęp, większe przestrzenie i większą elastyczność niż zabytkowe budynki Starego Miasta.

Co jeszcze słychać na krakowskim rynku nieruchomości?
Lokalni przedsiębiorcy z powodzeniem zbudowali sieć butikowych hoteli i innych nieruchomości, aby wypełnić tę lukę na Starym Mieście, podczas gdy międzynarodowe sieci hotelowe, takie jak Sheraton i Radisson na kanwie tak idealnie przygotowanego centrum wykorzystali swój potencjał wchodząc na ten dynamiczny rynek turystyczny, jak i odpowiadając na rosnący ruch biznesowy.

Budownictwo mieszkań w Krakowie – co w tym temacie?
Krakowianom dano możliwość kupowania mieszkań w takich centralnych lokalizacjach, dzięki mocniejszemu rozwinięciu się rynku mieszkaniowego oraz większej dostępności i atrakcyjności na prywatnym rynku kredytów hipotecznych. W ciągu ostatnich 10 lat nastąpiła eksplozja w sektorze mieszkaniowym, na kanwie czego kupujący mogli wybierać między high-endowymi centrami miast takimi jak Browar Lubicz czy Plaza, a nawet niejeden deweloper budowlany zdecydował się na budową nowoczesnych apartamentowców z widokami na rzekę, chodzi o kompleksy takie jak Wiślane Tarasy czy też Nadwiślanska 11.

Jak drogie są mieszkania w Krakowie?
Nieruchomości mieszkalne są wycenione za metr kwadratowy powierzchni użytkowej, a ceny różnią się znacznie w zależności od lokalizacji. Większość nieruchomości mieści się w przedziale cenowym od 4 000 do 10 000 PLN / m kw., a typowe rozmiary apartamentów są od 30 m kw. do 100 m kw. Można zatem powiedzieć, że typowy 50-metrowy apartament jednopiętrowy w popularnej dzielnicy mieszkalnej, która nie jest zbyt daleko od centrum miasta, może kosztować 350 000 PLN (ok. 80 000 EUR).

Skąd o tym wszystkim wiadomo?

W internecie można znaleźć sporo stron związanych z krakowskim rynkiem nieruchomości, dzięki czemu nieruchomości w Krakowie są przejrzyste i zrozumiałe dla:
- potencjalnych przedsiębiorców,
- deweloperów,
- szukających mieszkania.

Każda taka strona www ma na celu dostarczenie autorytatywnego i przejrzystego przewodnika plus wgląd na lokalny rynek nieruchomości dla osób prywatnych i firm zainteresowanych Krakowem. Oprócz dostarczania aktualnych informacji na temat bieżących trendów i wartości, na takich stronach internetowych można też znaleźć konkretne porady i pomoc, jak podejść do potencjalnego zakupu lub dzierżawy mieszkania tudzież innej nieruchomości w Krakowie.

Sprawdź najnowsze inwestycje mieszkaniowe w Krakowie na stronie dewelopera Inter-Bud - www.mieszkania.inter-bud.pl
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 18 Sierpnia 2017

Podziel się