Co to jest kolagen i jakie jest jego działanie?


Czym dokładnie jest kolagen? Jakie jest jego działanie? Dlaczego tak często sięgamy po kosmetyki, które w swoim składzie nierzadko zawierają właśnie kolagen? W zasadzie każdy z nas – niezależnie czy kobieta czy mężczyzna, stosuje kremy, które w swoim składzie posiadają właśnie kolagen. Farmaceuci i kosmetolodzy, niemalże cały czas powtarzają, jak ważne jest to, aby dostarczać skórze (szczególnie po 30 roku życia) kolagen. Czy rzeczywiście jest on tak ważny?

Naturalny przeciwutleniacz

To, od czego powinniśmy zacząć, jeśli mowa o kolagenie, to omówienie jego właściwości. Kolagen jest bowiem niczym innym, jak naturalnym przeciwutleniaczem. Co więcej – mamy go w naszym organizmie, jednakże z wiekiem, jego zawartość stopniowo maleje. To właśnie przyczyna powstawania zmarszczek, czy tak po prostu – starzenia się naszego ciała. Aby możliwie opóźnić ten proces, powinno się stosować właśnie kolagen. Tutaj należy jednak bardzo uważać. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo kosmetyków, które reklamowane są jako te, które zwierają kolagen. Czy jednak zawsze jest go w nich na tyle, abyśmy mogli zobaczyć realny efekt jego działania – niekoniecznie. Kosmetyki z naturalnym kolagenem – a to jego działanie jest dla nas najzdrowsze – to kosmetyki w dużej mierze medyczne. Nie kupimy ich w pierwszej lepszej drogerii. Mają tez one swoją jasno określoną cenę. Dla przykładu – krem z kolagenem w popularnej drogerii, może kosztować zaledwie 5 zł. Jeśli jednak dokładniej przyjrzymy się jego składowi, wówczas będziemy wiedzieć, że nie zawiera on naturalnego kolagenu, a jedynie substancje które określamy jako pochodne.

Jak rozpoznać krem z naturalnym kolagenem?
Po czym jednak poznać, ze krem który kupiliśmy, zawiera w sobie naturalny kolagen? Pierwsza i najważniejszą cechą takiego kremu, będzie jego struktura. Krem, zawierający naturalny kolagen, będzie delikatny czy wręcz nawet aksamitny w dotyku. To wynika oczywiście z właściwości samej substancji, jaką jest kolagen, jednakże jeśli krem, który kupujemy nie ma takiej konsystencji, należy się bardzo zastanowić nad jego zakupem. Drugą, bardzo ważną cechą, jeśli mowa o kremach z kolagenem naturalnym, jest ich wchłanianie się.  Jeśli krem wchłania się lekko i nie zostawia po sobie tłustych czy zbyt wilgotnych śladów – wówczas, możemy mówić o tym, ze ma on w sobie naturalny kolagen. Skóra przyjmie go bowiem bardzo dobrze.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 3 Listopada 2017

Podziel się