Copernicus Festival 2017


Kolejna edycja Copernicus Festival, interdyscyplinarnego festiwalu łączącego języki nauki i sztuki, będzie poświęcona emocjom.

Spotkania, dyskusje, wykłady i koncerty organizowane od 23 do 28 maja ukażą rozmaite związki między ludzką emocjonalnością i tworzoną przez człowieka kulturą. Zastanowimy się, czy opozycja rozum – emocje jest zasadna; czy możliwe są społeczności złożone z istot pozbawionych emocji; jak emocje wpływają na sposób poznawania przez nas świata; czy zwierzęta odczuwają emocje tak samo jak ludzie?

Festiwal będzie areną wystąpień i dyskusji toczonych między światowej sławy naukowcami, filozofami i artystami. Znajdą się wśród nich: Antonio Damasio, jeden z najsłynniejszych neurobiologów; Karen Wynn, autorytet w dziedzinie psychologii rozwojowej; Paul Bloom, ceniony psycholog i popularyzator nauki; Mark Miodownik, materiałoznawca i autor poczytnych książek popularnonaukowych; Krzysztof Meissner, jeden z najważniejszych polskich kosmologów. Podczas festiwalu zobaczymy też, jak nowe technologie wpływają na nasz odbiór emocji, poznamy mechanizmy działania strachu w ramach Nocy Horrorów oraz zmierzymy się z wyrażaniem emocji na warsztatach teatralnych.

www.copernicusfestival.com
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 4 Maja 2017

Podziel się