ADDICTED TO FAKE, Kraków, 11 kwietnia - 9 maja.2014


"Addicted to Fake" to nazwa wystawy malarstwa Michała Łacha, którą od 11 kwietnia 2014 można oglądać w Pracowni pod Baranami (Rynek Główny 27). Jej głównym tematem są kobiety znane z kolorowych magazynów - reklamujące torebki, samochody, bieliznę. Zarówno w tych reklamach, jak i na płótnach artysty na pierwszy plan wychodzi ich cielesność. Zdaje się, że Łach wraca do konwencji tradycyjnego malarstwa, gdzie modelka-kobieta służy przede wszystkim do tego, by cieszyć oko widza-mężczyzny. Jednak nie usprawiedliwia się jak dawni mistrzowie wyborem tematu, lecz idzie dalej umieszczając częstokroć swoje bohaterki w absurdalnym kontekście. W pewnej chwili nie wiadomo czy są one jeszcze kuszące czy już śmieszne. Gdzie wobec tego sytuują się nasze marzenia o pięknie i luksusie?

WERNISAŻ: 11 kwietnia (piątek) 2014, godz.19:00
CZAS TRWANIA WYSTAWY: 11 kwietnia - 9 maja.2014 r.
WSTĘP WOLNY

Michał Łach urodził się w 1986 roku w Tychach. W 2012 roku obronił pracę dyplomową w pracowni profesora Jarosława Kweclicha na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie studiuje Architekturę Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Finalista II Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz IN/AW/2012 w Krakowie. Laureat IX Festiwalu Sztuki Wysokiej "Od, do i pomiędzy...” w Bytomiu. Jego prace znajdują się w kolekcji Śląskiej Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw.

Więcej o wystawie: http://www.facebook.com/events/549071891874639/?fref=ts


Wystawa przygotowana jest dzięki wsparciu Fundacji New Era Art Jana Potockiego. Organizacja, działając "non-profit” promuje, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę, wspierając przy tym twórczość artystów.

Twoja Małopolska jest patronem medialnym tego wydarzeni

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 7 Kwietnia 2014

Podziel się