Bogusław Linda w Krakowie!


Zrekonstruowany cyfrowo „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego na Off Plus Camera.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Off Plus Camera odbędzie się specjalny pokaz znakomitego filmu Krzysztofa Kieślowskiego, po rekonstrukcji cyfrowej.
W wydarzeniu wezmą udział twórcy filmu, m.in. Bogusław Linda, Marzena Trybała, Andrzej Luter, Michał Żrnecki, Monika Goździk, Bogusława Pawelec.
„Chyba każdy kiedyś gdzieś się spóźnił, kogoś nie spotkał, chyba każdemu zdarzyło się coś takiego, że jego życie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej, ale nie potoczyło” – tak Krzysztof Kieślowski tłumaczył ideę swojego filmu. Reżyser opowiada w nim bowiem o siłach, które kierują ludzkim losem.
Od tego czy główny bohater filmu, dwudziestoletni Witek (znakomita rola Bogusława Lindy), zdąży na pociąg z Warszawy do Łodzi zależy, w którym kierunku potoczy się jego życie. Wybierze politykę -  stanie po stronie systemu i zaangażuje się w działalność partyjnej młodzieżówki, stanie po stronie opozycjonistów i włączy się do pracy konspiracyjnej lub wróci na studia, zrobi karierę naukową i założy rodzinę.
Zrealizowany w 1981 roku „Przypadek” trafił na polskie ekrany dopiero sześć lat później. Było to związane z sytuacją polityczną jaka miała miejsce podczas realizacji filmu.
Prace nad odrestaurowaniem filmu Krzysztofa Kieślowskiego to kolejne przedsięwzięcie, za którym stoi KinoRP. Projekt ten pochyla się nad arcydziełami polskiej kinematografii. Wykorzystując najnowszą technologię zapewnia kopie cyfrowe najwyższej jakości. Honorowy patronat nad tym szczytnym przedsięwzięciem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdan Zdrojewski.

Pokaz odbędzie się 19 kwietnia o godz. 20.00 w kinie Kijów.Centrum.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 12 Kwietnia 2013

Podziel się