I Krakowski Festiwal Piwa, Zabierzów, 23-25 maja 2014


Pierwszy Krakowski Festiwal Piwa! W dniach 23, 24, 25 maja 2014 r.  na Błoniach w Zabierzowie odbędzie się prawdziwe święto piwa połączone zarazem ze wspaniałą rodzinną imprezą.

Piwa z kilkudziesięciu polskich i zagranicznych browarów, dwa konkursy piwowarskie, giełda birofiliów, koncerty młodych, polskich zespołów oraz bicie rekordu Guinnessa na najdłuższy szaszłyk na świecie – to tylko niektóre atrakcje I Krakowskiego Festiwalu Piwa.

Głównym celem festiwalu jest krzewienie kultury piwnej, promocja tradycyjnych styli piwa, edukacja na temat tradycyjnego browarnictwa, ale też na temat odpowiedzialnego spożywania alkoholu. Na festiwalu chcemy zaprezentować całe bogactwo piwnego świata, pokazać, że są style takie jak np. India Pale Ale czy też wyjaśnić czym różni się porter od stoutu. Na pewno nie chcemy, by była to po prostu impreza z dużą ilością mocnego piwa – mówi Andrzej Kuryło, właściciel sklepu Doran i jeden z  pomysłodawców krakowskiego festiwalu.

Wydarzenie organizowane jest zarówno dla osób związanych z piwowarstwem, jak i dla tych, którzy znają tylko jeden podstawowy gatunek: piwo jasne pełne. Specjalnie dla piwowarów domowych i birofili przygotowano dwa konkursy: piw domowych oraz piw rzemieślniczych. Z kolei dla krakowskich restauratorów oraz właścicieli barów i pubów zorganizowane zostaną kursy sensoryczne oraz giełda birofiliów. Na tej ostatniej będzie można podziwiać niezwykłe kolekcje szkła, etykiet, kapsli i innych przedmiotów związanych z piwem. Konkursy przewidziano także dla wszystkich gości festiwalu - degustując i oceniając zaprezentowane piwa, będzie można powalczyć o atrakcyjne nagrody.

Na festiwalowych gości czekają ponadto: pokazy warzenia piwa na różne sposoby, pokazy kulinarne z kuchnią piwną w roli głównej, jarmark produktów regionalnych. Na scenie muzycznej wystąpią m. in. takie zespoły jak Subline, Pora Wiatru, Fokson czy Baciary. Ważną częścią imprezy będzie próba pobicia rekordu Guinnessa na najdłuższy na świecie szaszłyk. W ramach festiwalu odbędzie się także 10-kilometrowy Bieg po Smocze Jajo oraz zjazd motocyklistów. Na najmłodszych czekają: wesołe miasteczko, pokazy rycerskie, loty balonem i wiele innych atrakcji.

Impreza zlokalizowana jest w przepięknej scenerii Błoń Zabierzowskich leżących w bezpośrednim sąsiedztwie Krakowa. Na festiwal będzie można w łatwy i szybki sposób dotrzeć transportem publicznym: pociągiem z Dworca Głównego w Krakowie lub autobusami linii aglomeracyjnych MPK. Dla zmotoryzowanych organizatorzy przygotowali kilkaset miejsc parkingowych.
 
Twoja Małopolska objęła patronat medialny nad tym wydarzeniemGaleria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 17 Kwietnia 2014

Podziel się