NOCE I DNIE ZIEMI MIECHOWSKIEJ 2015


W niedzielę 20 września o godz. 18.00 w "Dworze w Jabłoniowym Sadzie” (Grzymałów), którego właścicielami są muzycy Marta i Ireneusz Trybulcowie, odbędzie się spotkanie z cyklu "Noce i dnie Ziemi Miechowskiej”. Gościem będzie STANISŁAW JANICKI, znany z legendarnego programu telewizyjnego "W starym kinie”. Spotkanie, podczas którego St. Janicki będzie rozmawiał z publicznością i chętnie odpowiadał na pytania, dopełni pokaz jego dwu filmów dokumentalnych: "Ach, ta chata rozśpiewana” oraz „Konterfekty króla jegomości”.

Ziemia Miechowska jest znana panu Stanisławowi, tu bowiem przyjeżdżał przez jakiś czas z rodziną do Kaliny Wielkiej, na parafię, gdzie przebywał zaprzyjaźniony z nimi ksiądz. Podczas pieszych wycieczek poznał wtedy piękno tych okolic. Kilka ujęć z jego filmu "Ach, ta chata rozśpiewana” dokumentującego zabytki budownictwa drewnianego z terenu ówczesnego województwa kieleckiego, zostało nakręconych właśnie na miechowszczyźnie, w okolicach Kaliny.

Podczas wieczoru usłyszymy także muzykę – na trąbkę z towarzyszeniem fortepianu, w wykonaniu Sylwestra Jabconia i Eugeniusza Sokoła.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 10 Sierpnia 2015

Podziel się