QUEEN SYMFONICZNIE powraca do Krakowa!


22 marca 2015 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE ponownie wystąpi w Krakowie! Dokładnie rok po wyprzedanych dwóch koncertach muzycy i chór wystąpią z odświeżonym programem w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej, przy ul. Zwierzynieckiej 1. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 i będzie jubileuszowym, 50-tym występem od początku istnienia projektu. Aktualnie trwa trasa koncertowa 2014/2015 w ramach której Queen Symfonicznie wystąpi w 20 największych miastach w Polsce.
 
Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od 3 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty - śpiewającego aktora - wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in “Bicycle Race”, “Another One Bites The Dust” oraz wyjątkową kompozycję “Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. Dodatkowo w drugiej części gościnnie wystąpi gitarzysta Piotr Wieczorek.

QUEEN Symfonicznie:
Kraków, 22 marca 2015 (niedziela) 
Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
Wejście od 18:30  Początek koncertu o godzinie 19:00
Bilety w przedsprzedaży w cenie 99 i 109 zł
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/rock-pop/1451565-muzyka-zespolu-queen-symfonicznie-3.html dostępne w sieciach Ticketpro, Media Markt, Empik, Saturn, w Kasie Filharmonii oraz Filmotechnice.
 
Dwa ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie - 6 koncertów, które odbyły się jesienią 2013 w Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze i Lublinie były całkowicie wyprzedane. Podobnie było w 2014 roku, muzycy dwukrotnie w wypełnionej po brzegi Filharmonii Ślaskiej oraz Wrocławskiej. Dotychczas na 50 koncertach pojawiło się ponad 30000 osób.  14 lutego 2015 zespół wystąpi kolejny raz zagranicą - w Bratysławie, a pod koniec marca w wypełnionej dwukrotnie Filharmonii Szczecińskiej.

"Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie" w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i śpiewającego aktora w roli Freddiego Mercury to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 20-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 - muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser, po "Bohemian Rhapsody" (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie - cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam... Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory "We Will Rock You", "We Are The Champions" oraz “I Want To Break Free”.
 

TWOJA MAŁOPOLSKA objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 9 Lutego 2015

Podziel się