RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ

fot. www.redbull.pl
fot. www.redbull.pl

26 Lutego 2011r. na stoku narciarskim Polana Szymoszkowa w Zakopanym odbyły się eliminacje do długo oczekiwanych zawodów bieżącego sezonu zimowego- Red Bull Zjazd na Krechę.

Wzięło w nich udział 700 zawodników, którzy zarejestrowali się poprzez stronę internetową. Śmiałkowie puszczani byli ze startu wspólnego, z dobiegnięciem do sprzętu, w 30 -osobowych grupach: osobno panie i panowie, narciarze i snowbordziści. Trasa prowadziła przez całą Polanę Szymoszkową, włącznie z dość długim wypłaszczeniem, co zapewne sprawiało nie lada kłopot lżejszym uczestnikom wyścigu. Zarówno w eliminacjach, jak i w finale obowiązywała zasada - „kto pierwszy ten lepszy”. 27 lutego 2011r. doszło do finałowego starcia, które planowo miało odbyć się z na Kasprowym Wierchu, lecz z powodów meteorologicznych zostało przeniesione do Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji, zakwalifikowało się 300 osób z najlepszymi czasami w swoich kategoriach. Tatrzańska Łomnica przywitała uczestników piękną pogodą, znakomicie przygotowanym stokiem i przemiłą atmosferą, którą zafundowali nasi południowi sąsiedzi. Łatwo jednak nie było. Trasa okazała się bardzo wymagająca.
Wyniki zawodów dostępne są na oficjalnej stronie Red Bull-a: http://www.redbull.pl/cs/Satellite/pl_PL/WYNIKI-FINA%C5%81%C3%93W/001242966134236


Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 28 Lutego 2011

Podziel się