SZLAK RZEMIOSŁA w ZALIPIU - otwarcie sezonu już 7 lipca!


Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty - z tym niezmiennie kojarzy się malownicze Zalipie. Jest to też idealne miejsce do tego, by otworzyć sezon turystyczny 2015 na Szlaku Rzemiosła. Zapraszamy już w niedzielę, 7 czerwca (godz. 11.00-16.00) do Muzeum Zagrody Felicji Curyłowej (Adres: Zalipie 135).

Podczas organizowanej imprezy przeprowadzimy warsztaty rękodzieła ludowego, przybliżymy turystom tradycje i zwyczaje zalipiańskie, zwiedzimy izbę regionalną, a także urządzimy kiermasz wyrobów rzemiosła, rękodzieła i smaków regionu. Każdy będzie mógł stworzyć własną zalipiańską pamiątkę - malowaną kwiatami łyżkę, doniczkę, kwiat z bibuły, a nawet kolczyki - pod czujnym okiem zalipiańskich malarek. Nie zabraknie także licznych atrakcji dla najmłodszych.

Program:
- warsztaty: garncarstwo, wicie wianków z żywych kwiatów i z suszu, bibułkarstwo (kwiaty z bibuły, pająki, bibułkowe broszki i ozdoby do włosów), zdobienie drewnianych elementów zalipiańskimi wzorami (łyżki, drewniane ozdoby, biżuteria);
- kiermasz rękodzieła: koronki, hafty, stroje ludowe, biżuteria, chusty, rzeźba, kompozycje z suszu, ceramika, garnki;
- zwiedzanie izby regionalnej, pieczenie placków na blasze i ziemniaków w piecu chlebowym - w Zagrodzie Tróniaków;
- kuchnia regionalna - przysmaki z Zalipia;
- gry i zabawy dla najmłodszych - ozdabianie kwiatami tekturowych domków, zalipiańskie malowanki i wyklejanki, konkursy, zabawy ruchowe.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja na warsztaty.

Spędź z nami niedzielę w kwiatowo-malowanym Zalipiu!

Szczegóły na www.szlkarzemiosla.pl oraz https://www.facebook.com/events/971732932859066/#Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 25 Maja 2015

Podziel się