Tomek Wachnowski - 30-stka po krakowsku


Koncert odbędzie się 17 października br. w ramach 50. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

Tomek Wachnowski – autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Twórca słynnych "Śniegowic” i piosenki do Asterixa – "Ona nie widzi mnie”.
W 1986 roku na Studenckim Festiwalu Piosenki zajął 3 miejsce. Była to jedna z jego pierwszych nagród. Potem zdobywał kolejne, m.in. OPPA w Warszawie, FPP w Opolu, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja” w Kołobrzegu i ostatnio OFPA w Rybniku (2014, Grand Prix). Występował i współpracował z zespołami Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowina i wieloma innymi. Jego piosenki śpiewają: Marcin Daniec, Szymon Zychowicz, Leszek Dranicki, Iwona Loranc, Marek Dyjak i inni. Nagrał 5 autorskich płyt i przygotowuje następną.
 
Koncert w Nowohuckim Centrum Kultury to swego rodzaju powrót do początków i szansa na spotkanie z przyjaciółmi z Krakowa, z których niektórzy pojawią się razem z Tomkiem na scenie, tworząc jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny koncert.

Zaproszenie przyjęli: Lidia Jazgar, która wcieli się w rolę gospodarza, Basia Stępniak-Wilk, Agata Ślazyk, Paulina Bisztyga, Marcin Daniec, Adam Ziemianin, Marcin Skrzypczak oraz muzycy – Bogdan Sabała, Piotr Bzowski i Tadeusz Leśniak z zespołem FORTET.

Usłyszymy stare i nowe piosenki w niejednokrotnie zaskakujących aranżacjach i wykonaniach przeplatane wspomnieniami o artystycznej drodze Tomka. Pojawią się więc Warszawa, Kraków, Opole, Olsztyn, Chicago, Pekin, Dublin, Ateny no i oczywiście nie zabraknie Śniegowic… które niektórzy noszą w sercu.

Miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, sala teatralna, godz. 19:00
Bilety: 30 zł

Informacje i zamówienia:
Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail:rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa czynna od poniedziałku do soboty w godz. 900-2000 (przerwa 1400-1430) oraz na godzinę przed koncertem, tel. 12 644 02 66 wew. 56Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 9 Października 2014

Podziel się