V Artystyczne Zderzenia w Piwnicy Pod Baranami.


Artystyczne Zderzenia to cykliczna propozycja multimedialnych spotkań w formie talk-show na kulturalnej mapie Krakowa. Zaproszeni goście pochodzą najczęściej z innych, niż Małopolska regionów Polski. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że sztuka pomimo pozornych różnic jest tak naprawdę tylko kodem w ukazywaniu wartości zarówno uniwersalnych jak i osobistych.

Projekt jest pomysłem Ewy Włodarskiej, poetki oraz Marty Półtorak dziennikarza i poetki. Zaproszeni goście to najczęściej osoby skupione na artystycznych portalach społecznościach, które pragną spotkać się w „realu” i promować swoją twórczość. Jednak celem Zderzeń…  nie jest tylko i wyłącznie prezentacja, ale przede wszystkim dialog pomiędzy zaproszonymi gośćmi i ich własnym dorobkiem. Tym razem zintegrujemy ze sobą świat poezji i obrazu. Wystąpią dla Państwa: Mirka Szychowiak – poetka w zderzeniu z fotografami: Marią Kuczarą i Rafałem Babczyńskim. Stroną muzyczną zajmą się: Ewelina Jurczak, Mirosław Gumularz i Grzegorz Jurczak, a videoarty przygotuje Bartosz Wołkowski.

Celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że sztuka pomimo pozornych różnic jest tak naprawdę tylko kodem w ukazywaniu wartości zarówno uniwersalnych, jak i osobistych. Każdy z zaproszonych gości będzie konfrontowany z artystą, reprezentującym inny rodzaj sztuki lub formy estetycznej, w obrębie tych samych rodzajów działalności artystycznej.

Pierwsze spotkanie w ramach Artystycznych Zderzeń odbędzie się 15 marca 2013 r. o godz. 19.00.
Piwnica Pod Baranami. PRACOWNIA, Rynek Główny 27, Kraków
Wstęp wolny.

Informacje na  http://www.facebook.com/events/350509238395565/?fref=tsGaleria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 7 Marca 2013

Podziel się