AKADEMIA BUDOWY


Tysiące rodzin co roku podejmuje decyzję o budowie domu. Należysz do tego grona? Wkrótce ruszy budowa twojego domu? W takim razie Akademia Budowy to wydarzenie, które jest skierowane również do Ciebie. Najbliższa Akademia odbędzie się w Krakowie.

Akademia Budowy to spotkanie specjalistów z branży architektoniczno-budowlanej z osobami planującymi budowę domu. Większość rodzin, które zamiast zakupu mieszkania wybiera budowę domu, postanawia realizować ją tzw. systemem gospodarczym. Co oznacza, że we własnym zakresie kupują materiały budowlane i zatrudniają kolejnych fachowców, a nierzadko sami aktywnie uczestniczą w pracach. To metoda, która pozwala obniżyć koszty budowy, ale zarazem wymaga wiedzy i doświadczenia z branży budowlanej. A odpowiednim przygotowaniem może pochwalić się mało który z początkujących inwestorów. - Mówi się, że pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie. Nauka na własnych błędach trwa długo i jest kosztowna. Nikt nie ma ochoty przechodzić takiej edukacji. Dlatego postanowiliśmy zorganizować Akademię Budowy – mówi Przemysław Klein, dyrektor firmy Tooba.pl, która oferuje projekty domów i zarazem jest organizatorem wydarzenia. – Celem Akademii jest więc merytoryczne przygotowanie inwestorów do czekającego ich przedsięwzięcia – dodaje.

Do tej pory Akademia Budowy odbyła się w Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Za każdym razem spotykała się z dużym zainteresowaniem i bardzo dobrym przyjęciem. Akademia Budowy będzie więc kontynuowana w kolejnych lokalizacjach. Program spotkania ułożono w taki sposób, by uczestnikom przybliżyć zagadnienia związane z różnymi etapami powstawania domu – od uzyskania wymaganych pozwoleń, po wybór konkretnych rozwiązań i materiałów. W planie każdej konferencji jest miejsce nie tylko na wykłady, ale także na konsultacje i warsztaty. Razem z przedstawicielami czołowych producentów można więc zastanowić się nad doborem konkretnych rozwiązań i przeanalizować ich opłacalność. Można też porozmawiać z praktykami; zasięgnąć rady kierownika budowy, zapytać o zdanie konstruktora czy wraz z architektem dokładnie przyjrzeć się konkretnej działce oraz jej warunkom zabudowy. Akademia Budowy to zarazem doskonała okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania stosowane w budownictwie jednorodzinnym i uwzględnić je w planowanym budynku. Konferencja jest jednodniowa, a udział w niej może wziąć każdy, kto jest zainteresowany tą tematyką.

Akademia Budowy
Termin: 17 września 2016 r.
Miejsce: Tauron Arena, Kraków
Rejestracja: http://akademiabudowy.pl/krakow
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 28 Lipca 2016

Podziel się