Joy Ride BIKE Festival - rowerowe szaleństwo w Kluszkowcach


Zmagania w 8 dyscyplinach rowerowych, finał festiwalu filmów sportowych, gigantyczne targi sportowe i niesamowity widok już od 15 maja będą czekać na fanów dwóch kółek.

Joy Ride BIKE Festival to trzydniowe święto ludzi kochających połączenie rowerów i natury. Od 15 do 17 maja 2015 r. wulkaniczna góra Wdżar w Kluszkowcach przywita amatorów i profesjonalistów, którzy będą się zmagać w różnych dyscyplinach rowerowych - od szybkiego zjazdu po podniebne ewolucje. Widzowie natomiast, oprócz podziwiania wyczynów startujących będą mieli okazje zwiedzić namioty czołowych firm rowerowych, zobaczyć najlepsze filmy sportowe oraz testować topowe modele rowerów.

ROZGRYWANE DYSCYPLINY
W ramach festiwalu ponad tysiąc rowerzystów zmierzy się w następujących konkurencjach:
- Trek Downhill - szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami
- Kellys Enduro - zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów
- ZEW Slopestyle - rowerowe skoki w bike parku złożonego z pokaźnych skoczni
- Dartmoor Flybag - powietrze ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną
- NS Bikes Pumptrack - wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować –-musi użyć siły grawitacji
- Kärcher Dual Slalom - pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
- Cyklokarpaty Maraton - kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów
- Kids Race - konkurencja dla najmłodszych, którzy na prostym torze zasmakują adrenaliny zawodów

Wisienką na festiwalowym torcie będzie niezwykle widowiskowy Whip Contest, czyli konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.

TARGI ROWEROWE
Przez trzy dni na terenie festiwalu pojawi się ponad 40 wystawców! W ramach targów, odbędą się prezentacje najnowszego sprzętu oraz testy rowerów. Aby wziąć w nich udział należy zarejestrować się online na stronie (http://system.timedo.pl/). Po opłaceniu wpisowego w wysokości 50zł można cieszyć się do woli najnowszymi maszynami i jeździć na wyciągu za darmo przez 3 dni.
Dodatkowo wybrani wystawcy zorganizują mini konkursy z nagrodami, takie jak DH-zone StrongMan Contest, czyli trzymanie w powietrzu roweru na czas.

FINAŁ FESTIWALU FILMÓW
Już w najbliższy piątek na fanpage’u Extreme Series (facebook.com/zawody.extreme.series) ruszy konkurs o nazwie Festiwal Letnich Filmów Sportowych wspierany przez Sony Action Cam. W skrócie zadaniem startujących będzie nagranie sportowych wyczynów (własnych lub znajomego) kamerą typu point of view (nazywaną również sportową), a następnie umieszczenie filmiku w konkursowej aplikacji. Do wygrania w trzech różnych kategoriach będą dwie kamery Sony Action Cam oraz 1000zł.
Ogłoszenie wyników oraz projekcja 10’ciu najlepszych filmików odbędzie się pierwszego dnia festiwalu Joy Ride BIKE Fest, więc oprócz wartościowych nagród będzie okazać zobaczyć swoje dzieło na wielkim ekranie.

DODATKOWE INFORMACJE
Festiwal jak co roku jest dla widzów imprezą darmową. Zawodnicy natomiast, którzy chcieli by spróbować swoich sił muszą się zapisać online - szczegóły znajdują się na festiwalowej stronie (http://joyridefest.pl/2015/04/02/ruszyly-zapisy-na-joy-ride-bike-fest-2015/
). Już teraz zachęcamy do śledzenia wydarzenia na facebooku, gdzie będą ogłaszane wszystkie nowości oraz konkursy: facebook.com/events/246565732209891/

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 21 Kwietnia 2015

Podziel się