MIĘKKI DYWAN NA TWOJEJ PODŁODZE


Jeśli o suficie się mówi, że jest "piątą ścianą", to podłoga jest zdecydowanie szóstą. Warto zwrócić na nią szczególną uwagę zwłaszcza pod kątem naszych potrzeb i charakteru wnętrza. Poprzez odpowiedni dobór dywanu definiujesz wnętrze i nadajesz mu estetyczny wygląd, ale również wprowadzasz atrakcyjny akcent.

Dużo będzie zależeć od tego jak powiążemy wnętrze z akcesoriami i dekoracją. Daje nam to możliwość stworzenia elektryzujących połączeń! Jeśli potrzebą twojego wnętrza jest wprowadzenie ciepła, dobrym wyborem będą dywany typu shaggy. Przy urządzaniu wnętrza wato pamiętać o zasadzie, że przełamywanie konwencji trendów na poczet komfortu jest jak najbardziej właściwe.

Popularne w latach '70 – dywany shaggy mogą nasuwać skojarzenia ciemnej boazerii i żółtawo-brązowych abażurów. Obecnie ten kudłaty dywan powraca ale w całkiem innym stylu i towarzystwie. Patent na ich użycie - shaggy ocieplają wnętrza. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie potrzebujemy komfortu i miękkości, na przykład w sypialni.

Dodatkowo efekt podniesienia temperatury we wnętrzu możemy uzyskać poprzez zabawę kolorem. Ciepłe odcienie przyczynią się do stworzenia przytulnej atmosfery. Szczególnie będą one polecane wszędzie tam gdzie przewagę stanowią chłodne podłogi a meble są zachowane raczej w surowym stylu. Kolekcje o dodatkowo jasnej kolorystyce będą emanować świeżością ale równocześnie będą mieć swój udział w tworzeniu przytulnego nastroju.

Gdy natomiast kompletujemy współczesną przestrzeń możemy sięgnąć po chłodniejsze kolory takie jak niebieski lub szary w efekcie stworzysz elegancki pokój o niepowtarzalnym chłodnym klimacie. Będzie to również znakomity wybór dla ciepłego, słonecznego pokoju, w który chcielibyśmy nieco wyrównać temperaturę .

Dywany shaggy produkuje się głównie z syntetycznych włókien polipropylenowych, poliestru lub akrylu. Czasami spotyka się również miękkie dywany shaggy, które są tkane przez łączenie wełny i włókien syntetycznych. Niektóre z nich są strzyżone w taki sposób by dostosować wysokość runa do wzoru. Na jednym dywanie możemy mieć kilka różnych wysokości runa, odmienne rodzaje włókien oraz różną grubość nitek. Taki dywan wygląda naprawdę ciekawie.

Wysokogatunkowy poliester jest stworzony z myślą o pomieszczeniach poddanych wysokiej eksploatacji. Ma on zagwarantować odporność na ugniatanie i wykazać się ponadprzeciętną trwałością. Wszystko to idzie w parze z prostotą w utrzymaniu. Zastosowanie mikrowłókien w ich strukturze sprawia, że dywany są bardzo przyjemne w dotyku oraz niezwykle komfortowe w użytkowaniu.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 14 Kwietnia 2017

Podziel się