Rafting czy Spływ Kajakowy Dunajcem


Spływ Kajakowy Dunajcem czy Rafting Dunajcem co wybrać?

Rafting Dunajec czy Spływ Kajakowy Dunajcem

Rafting na rzece Dunajec to doskonała i bezpieczna forma aktywnego wypoczynku nad wodą. Spływ pontonowy Dunajcem to atrakcja dostępna niemal dla każdego. Łagodny górski charakter rzeki Dunajec sprawia, że spływ jest bezpieczny i nie wymaga specjalnych umiejętności. W spływie pontonowym na Dunajcu mogą brać udział nawet dzieci. Na każdym pontonie znajduję się sternik, który czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników. Rafting i spływy kajakowe Dunajcem stają się coraz bardziej znane i zaczynają zbliżać się swoją popularnością do tradycyjnych spływów flisackich rzeką Dunajec. Moda na sportowy tryb życia i większa wiedza o tym sporcie sprawia że atrakcja ta znana jest wszystkim turystom odwiedzającym Pieniny.

Rafting Dunajcem czy spływ kajakowy Dunajcem co wybrać?
Kolejną opcją spływu na rzece Dunajec trochę bardzie wymagającą jest spływ kajakowy. Najbardziej widokowa trasa spływu Dunajcem to przełom Dunajca. Opcja spływu kajakiem jest proponowana dla osób z wcześniejszym doświadczeniem w spływach kajakowych. Osoby, które nie mają doświadczenia najlepiej niech skorzystają z doświadczonego instruktora kajakarstwa górskiego lub wezmą udział w szkoleniu.

Rafting Dunajcem lub Spływ Kajakowy zaczynamy w Sromowcach Niżnych a kończymy w Szczawnicy. Trasa spływu ma 14 km długości i zajmuje około 2 godziny. Zarówno spływ kajakiem jak i pontonem nie wymaga siły fizycznej czy bardzo dobrej kondycji. Rzeka cały czas płynie dość szybko co sprawia, że nie musimy cały czas wiosłować.

Osoby, które mają obawy związane z wywrotką kajaka mogą spływać na kajakach pneumatycznych (dmuchanych), które są praktycznie niemożliwe do wywrócenia i bardzo łatwe w sterowaniu.

Na co zwracać przy wyborze firmy organizującej Rafting i Spływ Kajakowe na Dunajcu?
Najważniejsza kwestia to bezpieczeństwo. Dlatego zanim wybierzemy organizatora naszych wodnych atrakcji upewnijmy się czy firma posiada stosowne pozwolenia, kwalifikacje oraz doświadczenie. Duża popularność spływów Dunajcem sprawia, że wiele osób niekoniecznie znających się na rzeczy zaczyna zajmować się organizacją spływów.

Podstawowe informacje o Raftingu i Spływach Kajakowych Dunajcem:

Trasa splywu; Sromowce Niżne do Szczawnicy
Czas spływu: 2 godziny
Długość trasy: 14 km
Czas dojazdu busem na miejsce startu: 30 min
Czas dojazdu rowerem na miejsce startu: 1-1,5 godziny

Miejsce spotkania na Rafting w Szczawnicy
Przystań raftingowo-kajakowa Rivent naprzeciwko Karczmy Pieniny
ul. Główna 222
34-460 Szczawnica

Miejsce spotkania na Rafting w Sromowce Niżne
Przystań raftingowo-kajakowa
ul. Pienińska 2
34-443 Sromowce Niżne

Organizator Raftingu na Dunajcu, Spływów Kajakowych na Dunajcu, Kursów Kajakarstwa Górskiego: RIVENT-SPORT www.rivent.pl
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 30 Maja 2017

Podziel się