Ruszyła rekrutacja do Projektu Korba 2013.


V edycja Projektu Korba wystartowała i nakręca nowych uczestników! Od 4 marca rozpoczyna się rekrutacja do jednego z najbardziej pozytywnie zakręconych projektów dla młodych ludzi. Obszar działania to 4 województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie oraz małopolskie. Jeśli więc jesteś w wieku od 13 do 19 lat, masz głowę pełną pomysłów i chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu - zgłoś się do projektu. Dzięki Projektowi Korba dowiesz się jak zarządzać projektem, jak go wdrażać i realizować. Typ projektu zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, może to być np.: akcja charytatywna, spotkanie szkoleniowe, pokaz umiejętności czy koncert. Ty wybierasz!

Jeśli więc jesteś młodą, aktywną osobą, chcesz działać - nie wahaj się i nadeślij swoje zgłoszenie! Poszukiwani są ludzie, którzy chcą zmienić swoje środowisko lokalne, mają pomysł na akcję lub dostrzegają problem, ale nie wiedzą jak go rozwiązać. Organizatorzy Projektu Korba kierują się mottem, że zmiany trzeba zacząć od swojej małej rzeczywistości i niewielkimi krokami zwiększać zasięg. Co więcej, umożliwią Ci realizowanie własnych projektów i pomysłów, jak i wyposażą młodzież w odpowiednie narzędzia, przygotowanie, a także w wiedzę jak organizować własny projekt. W czasie realizacji akcji Korbowiczę nie są pozostawieni samym sobie, zawsze mogą liczyć na wsparcie i nowe pomysły.

Projekt Korba to darmowe warsztaty, szkolenia, obozy warsztatowe. To praca z wykwalifikowaną kadrą, która pomaga kształtować niezbędne umiejętności do realizacji własnych projektów. Dzięki udziałowi w projekcie zdobędziesz wiedzę pozaformalną, czyli umiejętności, które ciężko jest wyszlifować w szkole. Wykwalifikowana kadra będzie uczyć między innymi: zasad skutecznej komunikacji, kompetencji liderskich, wytrwałości, kreatywnego myślenia, jak i rozwijać w młodych pasję, aktywność oraz pewność siebie i pomagać w tworzeniu aktywnego społeczeństwa.

Do projektu Korba może się zgłosić każda młoda osoba w wieku od 13 do 19 lat. Rekrutacja podzielona jest na dwa etapy, pierwszy kończy się na początku kwietnia, podczas niego przyjmowane są zgłoszenia. Drugi etap rozpoczyna się zaraz po pierwszym i trwa do końca kwietnia. Podczas drugiego etapu rekrutacji zgłaszający muszą przesłać pomysł na projekt. Na początku maja zostanie rozstrzygnięte, kto przechodzi do kolejnego etapu.

Jesteś ciekawy Korby? Chcesz się dowiedzieć więcej? Wejdź na stronę internetową http://www.projektkorba.pl albo sprawdź nas na facebooku: facebook/projektkorba.
Dane kontaktowe:
Koordynatorka Projektu Korba
Agata Otrębska
e-mail: agata.otrebska@projektkorba.pl
tel. (+48) 660 43 47 76

Koordynatorka ds. rekrutacji
Marta Różacka
tel. 798 644 747

Weronika Chrapońska
te. 796 761 269

Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Szwajcarski.

Portal Twoja Małopolska objął patronat medialny nad Projektem Korba 2013.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 4 Marca 2013

Podziel się