Sale konferencyjne w Krakowie


Kraków to piękne miasto, znane z wartościowych zabytków. Jest to również ośrodek biznesowy, jeden z najważniejszych w tej części Europy. Sprawdźmy zatem, jakie oferuje możliwości konferencyjne – pod lupę wzięliśmy dwa znane obiekty: Radisson Blu Hotel oraz Willę Decjusza.

Pięciogwiazdkowy Radisson Blu Hotel położony jest naprzeciwko Filharmonii Krakowskiej w biznesowym i kulturalnym centrum miasta. Sąsiedztwo najsłynniejszych zabytków grodu Kraka takich jak Zamek Królewski na Wawelu czy Sukiennice jest dużym atutem. Organizatorzy spotkań biznesowych, którzy szukają prestiżowego miejsca z salami konferencyjnymi powinni uwzględnić krakowskiego Radissona w swoich planach. Hotel dysponuje 8 salami konferencyjnymi. W największej sali „Carmen” można przeprowadzić konferencję na 150 osób. Dużym atutem jest oczywiście rozbudowana baza noclegowa (196 nowoczesnych pokoi), która pozwala zakwaterować uczestników spotkania z innych miast czy nawet państw. Do dyspozycji gości hotelowych jest np. studio urody, wypożyczalnia rowerów, centrum fitness i sauna.

Warto wiedzieć, że Radisson Blu Hotel Kraków jako pierwszy obiekt hotelowy na świecie otrzymał prestiżowy certyfikat ekologiczny BS 8901 (musiał w tym celu przygotować ponad 50 procedur). Przyznany on został za odpowiedzialne i zrównoważone zarządzanie spotkaniami i imprezami, które polega na zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne, pozytywne oddziaływanie na lokalną społeczność oraz redukcji kosztów produkcji i eksploatacji.

Inne sale konferencyjne w Krakowie zlokalizowane w hotelach znajdziemy pod tym linkiem.

Bardzo ciekawym obiektem konferencyjnym w Krakowie jest Willa Decjusza. To renesansowy pałac w dzielnicy Wola Justowska, który może pochwalić się blisko 500-letnią historią. Powstanie majątku związane jest z postacią Justusa Ludwika Decjusza, który przybył do grodu Kraka na początku XVI wieku. Decjusz znany jest choćby z dzieła „Księga o czasach króla Zygmunta”, którego był sekretarzem. O jego wpływach świadczy fakt, że przyjaźnił się z wybitnymi humanistami, w tym z Erazmem z Rotterdamu i Marcinem Lutrem. Nie dziwne, że Willa Decjusza była miejscem chętnie odwiedzanym przez ówczesne elity. Willa powstała na wzór rezydencji położonych w Rzymie czy we Florencji i mimo burzliwych wydarzeń związanych z I i II wojną światową przetrwała do dziś i służy mieszkańcom Krakowa oraz organizatorom konferencji. Obiekt dysponuje aż 9 salami biznesowymi położonymi na trzech kondygnacjach, między innymi Sala Lubomirskich, Sala Czartoryskiej czy Sala Prezydencka.

To  tylko  dwa  obiekty  z rozbudowanej  bazy  konferencyjnej  Krakowa. Sale konferencyjne w Krakowie znajdziemy również w wielu innych obiektach. Wystarczy odwiedzić portal konferencyjny www.e-konferencje.pl, gdzie w zakładce „obiekty konferencyjne Kraków” znajdują się prezentacje centrów biznesowych, zabytkowych dworków, hoteli, restauracji czy biurowców.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 25 Marca 2016

Podziel się