TOMMY EMMANUEL. Polska trasa koncertowa "It's Never Too Late"


Po odwołanej, z powodu choroby, listopadowej trasie koncertowej, do Polski wraca jeden z najlepszych gitarzystów akustycznych świata – Tommy Emmanuel. Polska publiczność będzie mogła podziwiać genialnego Australijczyka w marcu na jedynie czterech koncertach: Łodzi, Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Australijski mistrz techniki fingestyle (fingerpicking) oraz slapping to „człowiek-orkiestra”, który zachwyca talentem publiczność na całym świecie. Ten genialny wirtuoz i samouk, jest oddany muzyce ciałem i duszą, sercem i myślą. Nigdy nie uczył się w szkole muzycznej, nie czyta nut ani tabulatur. Każdy dźwięk wyłapuje słuchem, tworzy go w głowie i dłońmi przenosi na gitarowe struny. Tommy Emmanuel używa gitary do grania linii basu, melodii, akordów i dźwięków perkusyjnych jednocześnie, co sprawia wrażenie obecności kompletnego zespołu na scenie, podczas gdy gra tak naprawdę jedna osoba. Swoją pasją i umiejętnościami, a przede wszystkim radością z gry na gitarze i miłością do muzyki, dzieli się z gitarzystami i fanami z całego świata podczas niezliczonych tourne. Każdego roku gra 300 koncertów na całym świecie. Ma ogromne rzesze fanów i jest uwielbiany przez każdą publiczność, także ze względu na jego niezwykłe poczucie humoru i żywiołowość.

W twórczości Tommy’ego łatwo odnaleźć ślady wielu gatunków – są w niej dźwięki charakterystyczne dla country, bluegrass, jazzu, bluesa, popu, a nawet flamenco, muzyki klasycznej czy muzyki Aborygenów. Fani mogą słuchać niemal 20 albumów – nagranych solo, w duetach, w zespołach, a także albumów coverowych, które stworzył grając zarówno na akustycznej, jak elektrycznej gitarze. Sześć z jego koncertów zostało wydanych na DVD, a na jego płyty instruktażowe czekają wszyscy, którzy pokochali gitarowe granie. Ostatni album, wydany w 2015 roku to „It’s Never Too Late”, który powstał dzięki inspiracji płynącej z  narodzin najmłodszej córki Tommy’ego tuż przed jego 60. urodzinami.

Artysta został dwukrotnie nominowany do Nagrody Grammy. Jego mentor - Chet Atkins, nadał mu miano: CGP (Certified Guitar Player). Tytuł ten otrzymało tylko czterech ludzi na świecie. Wielokrotnie nagradzany przez sztandarowe profesjonalne magazyny jak Guitar Player Magazine, Acoustic Guitar Magazine, Juke Magazine czy Rolling Stone. Australijski Ambasador Muzyki, otrzymał także Order Australii, najwyższe odznaczenie państwowe, przyznane mu za wkład w rozwój kraju, m.in. w edukację muzyczną.

Polska trasa koncertowa „It’s Never Too Late” pierwotnie miała odbyć się na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku, lecz anulowano ją z uwagi na stan zdrowia artysty. Jednak Tommy Emmanuel, wraz z powrotem do zdrowia postanowił powrócić również do Polski. Wystąpi w czterech miastach, ku uciesze stęsknionych za nim fanów.

Przed każdym polskim koncertem Tommy’ego Emmanuela wystąpi „polska nadzieja fingerstyle”, bardzo utalentowany, młody gitarzysta – Janek Pentz.

Tommy Emmanuel - polska trasa koncertowa „It’s Never Too Late” – harmonogram:
17.03.  Łódź, Klub Wytwórnia, godz. 20.00.
Bilety: http://bit.ly/2iQgzjh

18.03 Warszawa, Klub Palladium, godz. 19.00.  
Bilety: http://bit.ly/2gZW2oz

19.03 Gdańsk, Sala Filharmonii Bałtyckiej, godz. 19.00.
Bilety: http://bit.ly/2hNcOXP

20.03 Kraków, Kijów Centrum, godz. 19.00.  
Bilety: http://bit.ly/2gZWGCa

Bilety są do nabycia na ticketpro.pl oraz w kasach klubów i sal koncertowych.

Opinie fanów po polskiej trasie koncertowej Tommy’ego Emmanuela w 2014 roku.
Widziałem już wielu magików gitary, widziałem także koncerty Tommiego na dvd, ale przysięgam, że nie miałem wcześniej pojęcia jakie cuda i w jaki sposób można wygrywać na gitarze akustycznej!

Świetny koncert, pięknie zagrane covery, olbrzymia dynamika i kultura muzyczna. I przede wszystkim - radość z grania i bycia na scenie – niewymuszona.

Byłem na krakowskim koncercie. To moje trzecie spotkanie z Tommym i trzeci raz mam wątpliwości czy to ziemianin czy kosmita. Koncert był genialny!!!!!!

Bóg stworzył człowieka, człowiek stworzył gitarę, ale Bogu to było za mało i dosłał nam Tommy Emmanuel'a aby pokazać nam jak się GRA na gitarze.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 13 Stycznia 2017

Podziel się