Polana Szymoszkowa - Zakopane - widok na Tatry

Polana Szymoszkowa
Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa jest stokiem, u podnóża którego położony jest Hotel Mercury (dawny Kasprowy), jeden z najlepszych hoteli Zakopanego.
Razem tworzą znakomity kompleks rekreacyjno-sportowy.

 Prosto z hotelowej przechowalni sprzętu narciarskiego, gdzie również  znajduje się jego wypożyczalnia, można dosłownie wyjechać na nartach, by zaraz znaleźć się przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego, który wwiezie nas na szczyt stoku skąd, podobnie jak z Hotelu, rozpościera się przepiękna panorama Tatr z jednym z najbardziej nam znanych szczytów - Giewontem. Zaraz za nim, z lewej strony, dostrzeżemy  nie mniej znany Kasprowy Wierch, który jest jednocześnie najwyżej położonym w Polsce ośrodkiem  narciarskim. Znajduje się tam także najwyżej położony budynek w Rzeczpospolitej - zbudowane w 1938r. Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne Kasprowy Wierch-obecnie mieści się w nim Obserwatorium Meteorologiczne IMiGW.
 Na szczyt (1987m n.p.m) dostaniemy się zbudowaną w latach 1935-1936 kolejką linową z Kuźnic. Patrząc jeszcze bardziej w lewo dostrzeżemy Nosal, FIS-owski stok przez wielu uważany za najtrudniejszy w Polsce.
 
 Przejawiamy nadzieję, że poniższe zdjęcia przybliżą Wam trochę urok Zakopanego i spowodują, że ci którzy jeszcze tam nie zawitali, zrobią to z największą przyjemnością.
 
Cennik dostępny na stronie:http://www.szymoszkowa.pl/pl/cenniki.html


Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 14 Lutego 2011

Podziel się