Strzelnica w Paczółtowicach


Artykuł sponsorowany

 

Kilkanaście kilometrów od Krakowa, w Paczółtowicach, obok Krzeszowic znajduje się obiekt rekreacyjno- wypoczynkowy o powierzchni 160ha. Na jego terenie, goście mogą skorzystać z takich atrakcji jak pola golfowe, stadnina koni, strzelnica czy wyciąg narciarski. Mieści się tam także restauracja, hotel oraz apartamenty. Kompleks, mieszkańcom pobliskich miejscowości, daje możliwość oderwania się od rzeczywistości a turystom, których może również ugościć na dłużej niż jeden dzień, z pewnością urozmaici czas spędzony w Krakowie i jego okolicach.  


 

Amatorom mocnych wrażeń, miłośnikom militariów oraz wszystkim chętnym poznania czegoś nowego, polecamy udać się na strzelnicę, gdzie pewnego zimowego popołudnia pojechaliśmy całą redakcją. Na miejscu zastaliśmy serdecznie usposobiony i fachowy personel, który przeszkolił nas z zasad BHP, funkcjonowania oraz budowy broni palnej oraz odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące oręża. Następnie, przy pomocy obsługi, wybraliśmy broń. Arsenał mają naprawdę pokaźny. Znaleźć tu można karabinki sportowe kalibru 5,6mm, dwie strzelby typu shotgun, o naprawdę sporej sile rażenia, kalibru (wagowo - miarowy) 12/70. oraz wiele sportowych jak i bojowych pistoletów i rewolwerów w kalibrze od 5,6mm do 0,38". Po wybraniu uzbrojenia udaliśmy się do pomieszczenia strzeleckiego, które wyposażone jest w pięć stanowisk do strzelania z broni krótkiej, z możliwością automatycznego ustawienia tarcz w odległości od 10 do 25m. Jest tam także pięć stanowisk do strzelania z broni długiej na odległość 50m., które to wyposażone są w automatyczne urządzenie, służące do zmieniania tarcz na odległość. s

t  Z całą pewnością mogę powiedzieć, że wizyta w tym miejscu na długo pozostanie w Waszej pamięci i ogarnie was nieodparta chęć uzyskania kolejnej (mam nadzieję legalnej) sposobności postrzelania z broni palnej.

Strzelnica cały czas poszerza kolekcję dostępnej broni, od niedawna spróbować swoich sił można z popularnym Kałasznikowem.

Godziny otwarcia: wtorek-niedziela 12:00-20:00

Arsenał dostępny na stronie: http://www.krakow-valley.com/idm,224,galeria-broni.html

Dojazd oraz inne informacje o kompleksie, dostępne na stronie: http://www.krakow-valley.com/

rzelania na odległość 50 m. W razie potrzeby istnieje możliwość uruchomieniaDodaj komentarz
skomentuj


  Marysia @ 2014-12-14 16:25 Odpowiedz odpowiedz

fajny opis . Ja co sobote jestem w okolicach Paczółtowic. To super miejsce.
powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 20 Lutego 2011

Podziel się