Tanie równa się dobre? To możliwe! Eksperci Akademii Budowy pomagają w budowie idealnego domu


Gdzie szukać oszczędności podczas budowy domu? Jakich materiałów użyć, by zachował wytrzymałość przez lata? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli specjaliści podczas Akademii Budowy w Tauron Arena Kraków 17 września 2016 roku.

Planowanie budowy domu to proces długi i kosztowny. Poczynając od zasięgania wiedzy, po kwestie prawne i wybór materiałów. Dlatego organizatorzy konferencji dołożyli wszelkich starań, by osoby decydujące się na tak poważną inwestycję miały możliwość uzyskania fachowych porad od ekspertów i liderów branży budowlanej. Prócz udziału w panelu eksperckim uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i warsztatów.

Cykl wykładów rozpoczęli Mikołaj Bykowski i Przemysław Gawęda. Podczas tej prelekcji poruszone zostały bardzo ważne kwestie prawne, takie jak odczyt warunków zabudowy, czy MPZP.  Niekiedy po zakupie działki okazuje się, że nie spełnia ona wymogów pod budowę wymarzonego domu. Osoby niezaznajomione z tematem miały okazję skorzystania z pomocy ekspertów w analizie dokumentów. Podczas wykładu przedstawione zostały także różnice między projektami gotowymi i indywidualnymi oraz ich adaptacja.

Kolejne prelekcje obejmowały bardziej szczegółowe kwestie. Skupiano się między innymi na konstrukcji ścian, dachu, czy dociepleniu budynku. Nie zabrakło także tematyki związanej z bezpieczeństwem nieruchomości, które może zapewnić między innymi odpowiednia brama garażowa, drzwi, czy okna. Jeden z ekspertów poruszył zagadnienie budowy domu zdrowego dla mieszkańców – uczestnicy otrzymali porady, w jaki sposób pomieszczenia powinny być wentylowane. Okazuje się, że nieodpowiedni przepływ powietrza powoduje zbyt wysokie stężenie dwutlenku węgla, przez co przebywając w takim domu czujemy się zmęczeni. Poza niezbędną wiedzą goście wzięli udział w warsztatach z murowania na sucho.

Jednym z kluczowych elementów Akademii Budowy były indywidualne konsultacje. Uczestnicy mogli skorzystać z profesjonalnej porady specjalistów branży budowlanej. Do ich dyspozycji byli architekci, kosztorysanci, konstruktorzy i liderzy rynku. A to wszystko bezpłatnie w ramach konferencji. Organizatorzy zadbali o to, by zainteresowani mogli otrzymać pomoc na każdym etapie budowy domu – od planowania do wykonania. Tak kompleksowe podejście z pewnością ułatwiło podjęcie trudnych decyzji.

Akademia Budowy to cykl spotkań organizowany przez firmę Tooba.pl, oferującą projekty domów. Kolejne edycje odbędą się w Bydgoszczy (15 października) i w Gdańsku (5 listopada).
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 23 Września 2016

Podziel się