ERGONOMICZNE MEBLE BIUROWE - INWESTYCJA W ZDROWIE PRACOWNIKA


W dzisiejszych czasach większość z nas pracuje umysłowo. W związku z tym niemal cały dzień pracy spędzamy w pozycji siedzące, najczęściej przed ekranem monitora. Nie jest to naturalny układ dla ciała człowieka. Wiele schorzeń takie jak bóle pleców, problemy z krążeniem czy pogorszenie wzroku spowodowane jest złą postawą w trakcie pracy. Oto kilka porad jak wybrać ergonomiczne meble biurowe.

Ergonomiczne meble biurowe

Ergonomiczne meble biurowe to w dzisiejszych czasach podstawa. Nie dbają one tylko o komfort pracy, ale również wydajność i efektywność pracowników. Oczywistym powinno być, że osoba pracująca przez wiele godzin w niewygodnej pozycji będzie funkcjonować dużo słabiej niż pracownik, którego otoczenie z nim współgra. Niestety wiele powszechnie dostępnych na rynku mebli nie spełnia wymagań ergonomiczności. Urządzając gabinet, biuro czy przestrzeń typu open space najlepiej postawić na profesjonale meble biurowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów i posiadające najważniejsze atesty. Dodatkowo zawsze warto spojrzeć na gwarancję producenta, okres dłuższy niż 2 lata świadczy o dobrej jakości materiałów i solidnym wykonaniu.

Fotel – najważniejszy mebel biurowy
Najważniejszym meblem biurowym jest fotel pracowniczy. To on odpowiada za prawidłową postawę ciała osoby na nim siedzącej. Istotne jest, aby posiadał on kilka niezbędnych aspektów takich jak:
- możliwość regulacji wysokości siedziska,
- możliwość regulacji stopnia odchylenia oparcia,
- mechanizm dynamicznego siedzenia,
- podłokietniki i zagłówek,
- co najmniej pięcioramienna podstawę wyposażoną w kółka wykonane z kauczuku,
- oraz szerokie siedzisko i wyprofilowane oparcie.

Tylko taki fotel będzie uniwersalny dla wszystkich osób z niego korzystających. Dzięki mechanizmom regulacji, możliwe jest zachowanie właściwej postawy siedzącej, czyli: stóp opartych o podłogę i kolan zgiętych pod kątem 90 stopni. W trakcie pracy również ważne jest, aby pamiętać o korzystaniu z podłokietników, bardzo dobrze odciąża to nadgarstki.

Jak dobrać najlepsze meble biurowe?
Oczywiście przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wyżej wspomniane aspekty, takie jak ergonomiczność i jakoś mebli, następnie należy pomyśleć o stylu w jakim chcemy urządzić daną przestrzeń. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli mebli biurowych, w wielu stylach. My zawsze polecamy postawić na ponadczasową biurową klasykę. Meble wykonane z drewna, z szklanymi i metalowymi elementami są modne od lat. Zawsze wyglądają elegancko i ponadczasowo. Od kilku sezonów równie modne są także meble wykonane z tworzyw sztucznych, charakteryzujące się bardzo dobrą wytrzymałością. Wybierając styl aranżacji warto wziąć pod uwagę również charakter prowadzonej działalności. Inne meble sprawdzą się w kancelarii prawniczej lub biurze rachunkowym, a całkiem inne w agencji reklamowej. Nie bez znaczenia pozostaje też wielkość przestrzeni jaką dysponujemy oraz budżet.

Gdzie najlepiej kupić meble biurowe?
W ostatnim czasie bardzo na popularności zyskały zakupy online. Oferta w sklepach internetowych jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod kątem różnorodności mebli jak i ceny. Niestety robiąc zakupy w sieci musimy liczy się z tym, że kupujemy w pewien sposób kota w worku. Oczywiście zwolennicy tego sposobu, zaraz wspomną o zwrocie towaru czy reklamacji. Pamiętajmy jednak, że meble to paczki o sporych gabarytach i nie tak łatwo jest je zwracać. Dodatkowo w przypadku zwrotu czy wymiany musimy liczyć się z tym, że takie operacje zajmują najczęściej od kilku dni do nawet kilku tygodni. Dlatego według nas, najlepiej meble biurowe kupować w sklepach stacjonarnych, gdzie można dotknąć każdej tkaniny, dokładnie obejrzeć asortyment, a nawet wypróbować np. fotel pracowniczy - w Krakowie polecamy NoNameOffice - meble biurowe. Dodatkową zaletą jest też oczywiście obecność specjalisty, który może nam pomóc wybrać najlepsze meble biurowe.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 25 Listopada 2016

Podziel się