ETNOKALENDARZ - weekendowe warsztaty rodzinne w Muzeum Etnograficznym w Krakowie


Etnokalendarz to cykl warsztatów rodzinnych skierowanych do dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. Chcemy, aby comiesięczne spotkania były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań.  Zależy nam na rozwijaniu ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.

W tym roku zapraszamy na warsztaty, które czerpać będą z wiedzy i zasobów działu kultur pozaeuropejskich MEK oraz z zasobów muzealnych dotyczących wielokulturowości tutaj, w Krakowie. Chcemy włączyć do naszej opowieści tych, którzy na co dzień niekoniecznie grają główną rolę w ekspozycji stałej Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Wybierzemy się w podróże dalekie i bliskie, postaramy się też inaczej spojrzeć i na nasze najbliższe otoczenie. W sezonie 2017-2018 będziemy się starać poznać i zrozumieć różne sposoby życia, pracowania, organizowania przestrzeni i świętowania.

18-19.11.2017 – DOMOWE HISTORIE
DOM - każdy wie czym jest i jak może wyglądać, ale czy na pewno? Kto wymyśla domy? Czy w każdym miejscu na Ziemi wyglądają one tak samo? Dlaczego jedne wznoszone są z drewnianych bali, inne lepione z błota, a jeszcze inne z worków wypełnionych piaskiem? Tajniki sztuki budowania i projektowania. Fizyczne właściwości różnych materiałów i „podhalańskie feng shui”.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
sobota - wejście co 15 minut od godziny 13:00 – 16:00 (ostatnie wejście o 14:30);
niedziela - wejście co 15 minut od godziny 11.00 – 14.30 (ostatnie wejście o 13.00)
Miejsce: Muzeum Ratusz, plac Wolnica 1
Bilet indywidualny: 10 zł, bilet rodzinny ( 2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła): 20 zł, każda następna osoba dopłaca 10 zł.
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
Nie prowadzimy rezerwacji. Warsztat prowadzimy do wyczerpania materiałów.

Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.
FB: https://www.facebook.com/
events/236940520167542/
 
Więcej ciekawych artykułów znajdziecie TUTAJ
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 14 Listopada 2017

Podziel się