Gabriella Moussette: Pejzaż intymny


Gabriella Moussette – artystka wizualna, ur. 1975, Francja/Polska.
Moja malarską misją jest przekazanie emocji które, towarzyszą mi podczas obcowania z kolorami. Malując, często tańczę naprzeciwko płótna, dzięki czemu czuję rytm oddający przestrzeń barw.  Poprzez ten chwilowy i pełen wolności taniec, spoglądam na to, co nas porusza . Interpretuję poprzez kolor to, co jest w nas zakorzenione i jest nieuchwytne.  Moim celem jest doświadczenie tej ulotności, kruchości i czasowości uczuć. Przekładam na płótno ich znaczenie.

Od 1995 roku studiuję różnorodne techniki artystyczne, które wykorzystuję w moich działaniach. Od miękkości gliny, poprzez rzeźbę z modela, do piękna, które znajduję w sile i długowieczności odlewów z brązu, tworzonych przeze mnie od początku do końca w odlewni artystycznej…  Od lekkości akwareli do zmysłowości pasteli i na koniec od głębi wyrazu farby olejnej do jej połysku. Wiele czasu przeznaczyłam również na studiowanie różnorodnych technik malarstwa dekoracyjnego. Dało mi to bardzo wiele możliwości łączenia różnych mediów w mojej sztuce, przez co również pozwoliło na poczucie wolności podczas tworzenia.  Pracuję także w technikach graficznych. Podczas odkrywania różnych technik malarstwo zawsze było dla mnie głównym środkiem wyrazu. Moje studia w zakresie arteterapii pozwoliły mi się otworzyć  i głębiej zrozumieć mój proces twórczy.

Cykl „Pejzaż intymny” zaczął się kształtować w 2010 roku, gdy postanowiłam ubrać w słowa moje bardziej abstrakcyjne poszukiwania. Moje płótna przedstawiają pejzaże przemieniające się w sny, będące odbiciem wewnętrznych krajobrazów. Jest to forma medytacji, oda do natury!  

Wernisaż: 09.02.2018 godz. 19.00
Czas trwania: 09.02. – 23.02.2018
Galeria New Era Art, Rynek Główny 27 (wejście od ul. św. Anny), Kraków

Link do wydarzenia na Facebooku: http://bit.do/Paysage_Intime

Patroni medialni: Numarte, Kulturatka, Wczasy Mag, Polska Niezwykła, Twoja Małopolska, Kulturowo24, Format
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 6 Lutego 2018

Podziel się