Gdzie zorganizować wesele?


Znalezienie idealnej sali weselnej jest czasochłonnym zajęciem, którego należy się podjąć z odpowiednim wyprzedzeniem. Gdzie najlepiej zorganizować przyjęcie po ślubie? Na co zwracać uwagę dokonując ostatecznego wyboru?

Wielkość sali

Kluczową kwestią jest wynajęcie wystarczająco obszernej sali, gwarantującej pomieszczeni wszystkich gości. W tym celu niezbędne jest ich podliczenie. Warto zauważyć, że zwykle część zadeklarowanych gości odwołuje swoją obecność w ostatniej chwili.

Przeważnie właściciel sali weselnej określa, jaka jest jej maksymalna pojemność. Warto jednak samodzielnie ocenić, czy liczba osób przybyłych na wesele będzie mogła czuć się swobodnie w budynku o danych rozmiarach. Niezbędna jest wolna przestrzeń między stolikami, aby goście mogli swobodnie się przemieszczać. Podstawą jest też szeroki parkiet, aby nikt nie musiał czekać w kolejce do tańca. Nie warto jednak przesadzać w drugą stronę, ponieważ im większa sala weselna, tym droższy jej wynajem.

Baza noclegowa – pokoje dla gości weselnych
Goście bawią się o wiele lepiej, wiedząc, że mają zapewnione miejsce noclegowe w okolicy sali weselnej. Kwestia ta jest szczególnie istotna podczas zabaw organizowanych poza miastem. Chcąc zorganizować przyjęcie w zacisznej lokalizacji, warto wybrać salę weselną przy hotelu, w którym istnieje możliwość zarezerwowania dla gości dowolnej liczby pokoi. W takiej sytuacji warto poddać ocenie również hotel, w którym to mają przebywać towarzysze zabawy weselnej.

W mieście czy na wsi?
Kolejna wątpliwość dotyczy lokalizacji sali weselnej. Lepiej wynająć lokal w mieście czy może na wsi? Sale weselne poza miastami są zwykle otoczone zielenią, często dysponują dużymi ogrodami, które szczególnie przydają się podczas zabaw letnich i wiosennych. Ponadto, zaciszna lokalizacja zapewnia poczucie bezpieczeństwa i większą swobodę.

Minusem zabawy poza miastem jest konieczność zorganizowania transportu dla gości. Dotyczy to dojazdu na wesele, jak również zapewnienia wszystkim komfortowego powrotu do domu. Do pewnego stopnia problem rozwiązuje wynajęcie pokoi hotelowych, jednak pewnie nie wszyscy goście będą chcieli spędzić całą noc poza domem.

Stylizacja sali weselnej
Czy wesele ma być organizowane w sali udekorowanej klasycznie, czy może w stylu rustykalnym? Jakie wybrać kwiaty i ozdoby, aby we wnętrzu panowała miła atmosfera? Po wybraniu sali weselnej przychodzi czas poszukiwań odpowiedzi na powyższe pytanie. Zwykle pomaga je znaleźć operator sali weselnej, który doradza w kwestii dekoracji, czy wyboru ogólnego stylu wystroju pomieszczeń.

Sale weselne w przystępnych cenach
Organizacja wesela to ogromny wydatek, dlatego nie powinno dziwić, że każdy szuka oszczędności, a tym samym jak najtańszych sal weselnych. Nie zawsze jednak niska kwota wynajmu faktycznie oznacza niewielkie koszty. Koniecznie trzeba sprawdzić, co jest już zawarte w cenie, a za co będzie trzeba dopłacić. Często wycena nie obejmuje np.:
- tortu
- dekoracji
- kwiatów
- ciast i przekąsek 
- nielimitowanych napojów
- nagłośnienia
- dodatkowego oświetlenia

Artykuł powstał przy współudziale: Hotel Witek - Wesela Kraków.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 27 Czerwca 2018

Podziel się