Hantle - popularny przyrząd do ćwiczeń


Hantle to jeden z najpopularniejszych przyrządów do ćwiczeń. Są niewielkie, zmieszczą się w każdej szafie, a ćwiczenia z ich użyciem są bardzo efektywne. Hantle to sprzęt do ćwiczeń coraz bardziej doceniany przez kobiety, które marzą o ładnie wymodelowanych ramionach, a obawiają się nadmiernego rozrostu mięśni.

Ostatnio coraz popularniejsze stają się też hantle kettlebell. To rodzaj odważników przypominających wyglądem kulę armatnią z uchwytem. Angażują od pracy m.in. mięśnie ramion, barków, dolnej części pleców, nóg. Treningi z kettlebell polegają na wykonywaniu kilkuminutowych serii, w czasie których wielokrotnie powtarza się ten sam ruch. Podstawowy ruch w treningu z kettlebell to swing w różnych odmianach. Efektem ćwiczeń z kettlebell jest silne, wytrzymałe, a jednocześnie smukłe i elastyczne ciało.

Co wybrać – tradycyjne hantle czy kettlebell?
Jeżeli marzymy o większych muskułach, wybierzmy tradycyjne hantle. Dzięki takiemu samemu obciążeniu po obu stronach rączki takie hantle są bardziej stabilne niż kettlebell. Umożliwiają powolne wykonywanie ruchów w linii prostej.

Osoby, którym zależy na wyszczupleniu ciała i wymodelowaniu sylwetki powinny wybrać hantle kettlebell. Ćwiczenia z tego typu hantlami łączą elementy treningu aerobowego i siłowego. Hantle kettlebell w przeciwieństwie do hantli tradycyjnych to hantle o niewyważonym środku ciężkości, dlatego aby podczas treningu utrzymać taki odważnik w równowadze, trzeba zaangażować do pracy wiele grup mięśniowych jednocześnie i włożyć w ćwiczenia więcej siły.

Treningi z kettlebell pozwalają też poprawić ogólną wytrzymałość i wydolność organizmu oraz zwiększyć siłę uchwytu w dłoni. Rączka w kettlebell jest sporo grubsza niż rączka w tradycyjnych hantlach. To powoduje, że dłoń musi wykonać więcej pracy, aby utrzymać kettlebell.

Hantle kettlebell to idealny sprzęt do ćwiczeń dla osób, które nie lubią treningowej nudy. Treningi z kettlami zapewnią szereg wyzwań, zwłaszcza jeśli do treningu dołączy się elementy aerobowe. Ćwiczenia z kettlami można urozmaicać.

Tradycyjne hantle to doskonały sprzęt dla osób początkujących, dla osób, które nie chcą wykonywać skomplikowanych ruchów, które wracają do treningów po kontuzji. Treningi z kettlebell można wykonywać na zmianę z treningami z użyciem tradycyjnych hantli. Ostrożność powinny zachować osoby, które mają znaczne wady postawy, problemy z kręgosłupem oraz osoby, które miewają silne bóle głowy.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 6 Lutego 2018

Podziel się