IX Krakow Summer Animation Days


IX Krakow Summer Animation Days to wydarzenie plenerowe, w trakcie którego na Placu Szczepańskim zostaną zaprezentowane filmy animowane m.in. z Kanady, Korei, Niemiec, Argentyny, Francji, Rosji, Słowenii, Estonii, Szwajcarii.

Zobaczymy krótkie metraże nagrodzone i wyróżnione podczas festiwali animacji: m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima czy austriackiego Tricky Women. Ważnym punktem programu będzie prezentacja ostatnich realizacji studentów pracowni animacji Szkoły Filmowej w Łodzi, produkcje niemieckiego Animationsinstitut Filmakademie Badenia -Wirttemberga, na czele którego stoi znany animator Andreas Hykade. W programie znajdą się także najnowsze pełnometrażowe animacje: m.in. pokazywana w Cannes, trudna historia dzieciństwa w Nazywam się cukinia (reż. Claude Barras, Szwajcaria), wspaniała opowieść o starości i przyjaźni staruszki i psa w Louise w zimie (reż. Jean-François Laguionie, Francja) czy świeżo pokazywane długie metraże na największym festiwalu animacji na świecie w Annecy.

Ponadto, w ciągu dnia organizowane są również atrakcje dla dzieci i młodzieży: bezpłatne warsztaty animacji, gry i zabawy z twórcami animacji na płycie Placu Szczepańskiego, bajki z polskich studiów animacji oraz warsztaty street art’u.

Data: 3-6 sierpnia 2017
Miejsce: Kraków, Plac Szczepański
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 12 Lipca 2017

Podziel się