Jak dbać o rzęsy? Praktyczny poradnik dla każdej kobiety


Natura nie jest matką sprawiedliwą. Jeśli nie mamy naturalnie długich rzęs, musimy o nie odpowiednio zadbać. Co zrobić, żeby wzmocnić i zagęścić rzęsy?

Kosmetyk do rzęs, którego używa każda kobieta to maskara (i to nie zawsze dobrej jakości). Nadal niewiele czasu poświęcamy na pielęgnację naszych rzęs, choć wzrasta popularność produktów pielęgnacyjnych np. odżywek stymulujących wzrost. Nie dbamy odpowiednio o rzęsy, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy, że one tego potrzebują. Problemem jest nieświadomość.

Trzeba wiedzieć, że rzęsy to tak naprawdę miniaturki naszych włosów.

Każda rzęsa zbudowana jest tak samo – z cebulki znajdującej się pod skórą i widocznej łodygi. Te maleńkie włoski spełniają różne funkcje, od poprawy naszego wyglądu, po ochronę oczu przed czynnikami szkodliwymi np. kurzem. Podobnie jak włosy, rzęsy mogą mieć swoje lepsze lub gorsze dni, ponieważ ich kondycja jest zależna od wielu czynników.

Dlaczego rzęsy się osłabiają?
1. Ze względu na uwarunkowania genetyczne.
2. W wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji lub jej braku.
3. Pod wpływem stosowania niewłaściwych kosmetyków.
4. Po regularnym przedłużaniu i zagęszczaniu.

To oczywiście nie wszystkie czynniki, które osłabiają rzęsy. Niezależnie od tego, co spowodowało nadmierne wypadanie lub łamliwość rzęs, trzeba je wzmocnić. Grunt to codzienna pielęgnacja.

Świadome odżywianie rzęs
Witaminy i minerały, które dostarczamy do naszego organizmu z pożywieniem, nie wystarczą. Zróżnicowana dieta jest bardzo ważna, ale warto dostarczać do rzęs cenne składniki odżywcze również z zewnątrz. Są dwa popularne sposoby na odżywienie rzęs:
a. olejowanie – najlepiej na rzęsy działa olej rycynowy, który pobudza wzrost,
b. odżywki do rzęs – profesjonalna kuracja wzmacniająca i upiększająca.

Makijaż, który pielęgnuje
Niewiele kobiet wie, że działanie serum do rzęs można wzmocnić maskarą. Odżywka nałożona wieczorem działa przez całą noc, przyspieszając wzrost i regenerując rzęsy. Natomiast tusz wydłużający rzęsy wzbogacony o składniki pielęgnujące może dbać o włoski za dnia. Coraz więcej dostępnych na rynku maskar zawiera dodatkowe substancje odżywcze np. witaminy, oleje.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 30 Stycznia 2018

Podziel się