Jak podawać prawidłowo whisky?


Na co koniecznie musimy zwrócić uwagę, jeśli chcemy we właściwy sposób podawać whisky? W tym przypadku, nie jest trudno o popełnienie faux pas. Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że nie każdy rodzaj whisky, możemy podać z colą czy z lodem. Co więcej, warto też zwrócić uwagę na to, że nie każdą whisky możemy pić z popularnego tumblera – czyli popularnej szklanki, w której najczęściej whisky jest podawana. Zależy to bowiem od tego, czy mamy do czynienia z blended whisky, czy single malt. O tym, jak we właściwy sposób podawać whisky, będziecie mogli przeczytać państwo w naszym poniższym artykule.

Najważniejsza jest przyjemność

To, od czego należy zacząć, jeśli chodzi mowa o piciu whisky, to przede wszystkim fakt, aby naprawdę czerpać z tego przyjemność. Nie ma bowiem nic gorszego, niż przysłowiowe zmuszanie się do picia whisky. Jeśli lubimy whisky z lodem – nic nie stoi na przeszkodzie, aby w taki sposób ją właśnie pić. Jeśli jednak wolimy whisky z colą – także nic nie stoi na przeszkodzie w takim sposobie jej spożywania. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze w dobrym tonie będzie podawanie whisky w taki sposób.

Kiedy możemy pić whisky z lodem i colą?
Zazwyczaj, nie ma żadnych przeciwwskazań, jeśli chodzi o picie whisky z colą, kiedy mowa o whisky typu blended czy nawet burbonie. Podawane są one w tumblerach, a to, czy chcemy do nich colę czy tez wolimy lód, lub może jedno i drugie, zależne jest od naszych upodobań. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy mówimy o single melt scotch whisky. Wiek takiej whisky określa się zwykle na od 10 do nawet 16 lat. Tym samym, nie zaleca się rozcieńczania jej przy pomocy coli. Lód, także wpłynie negatywnie na odczucia smakowe względem jej spożywania. Obniżenie temperatury a także rozwodnienie single melt scotch whisky, nie pozwoli nam poznać jej prawdziwych walorów smakowych i zapachowych.
Zwykle też, taką whisky podaje się w charakterystycznych czarkach – szerszych u podstawy i węższych u zwieńczenia. Taki kształt naczynia, w którym podajemy whisky, pozwoli nam na pełne celebrowanie jej smaku jak i zapachu.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 10 Stycznia 2018

Podziel się