JAK PORUSZAĆ SIĘ PO KRAKOWIE W TRAKCIE DUŻYCH WYDARZEŃ?


Bycie mieszkańcem wielkich aglomeracji będących głównymi ośrodkami kultury, sportu, centrum wielu ważnych wydarzeń ma, niewątpliwie, wiele wymiernych korzyści i zalet. Jednak odbywające się z dużą częstotliwością wszelkie ważne wydarzenia o różnym charakterze, przykuwające uwagę i przyciągające do miast wielu turystów i uczestników wielu masowych „imprez”, może utrudnić codzienne życie mieszkańców. Jak powinni poruszać się mieszkańcy po mieście w tak newralgicznych dniach?

Niewyobrażalne tłumy na ulicach, korki w centrum, sparaliżowanie komunikacji – jest znane każdemu mieszkańcowi Krakowa. Kraków – miasto kultury, sztuki, sportu, wielki ośrodek akademicki, miejsce chociażby organizacji zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, nieraz musiało zmierzyć się z wszechobecnym tłumem turystów i uczestników wydarzeń.

Jak w takich dniach mogą sobie pomóc sami mieszkańcy, by droga z pracy do domu nie zabierała im wiele więcej czasu niż na co dzień? Jaki transport będzie najodpowiedniejszy w dniach największych korków?

W czasie dużych wydarzeń w Krakowie warto zostawić swój samochód w garażu. Korki na wszelkich ulicach, napływające zewsząd samochody, nie ułatwią Twojej drogi do pracy! Warto zastanowić się już przed wyjściem z domu, czy, nawet w przypadku, kiedy wcześnie rano nie ma wielkich tłumów, popołudniu lub wieczorem, wracając do domu nie zastaną nas na ulicach ogromne zatory powodujące ogólny paraliż.

Znacznie lepszym pomysłem będzie skorzystanie z komunikacji miejskiej, podróżowanie i przemieszczanie się tramwajami czy miejskimi autobusami pomoże dotrzeć z południa Krakowa na północ, ze wschodu na zachód.

Warto pamiętać, zwłaszcza mieszkając na obrzeżach Krakowa, o Kolejach małopolskich, które również omijają wszelkie korki i zatory drogowe i w kilka minut pozwalają przemierzyć odcinek kilkukilometrowy, który samochodem pokonalibyśmy w godzinach szczytowego ruchu nawet w kilkadziesiąt minut!

Dobrą alternatywą jest wybranie taksówek, takich jak np. iTaxi Kraków, warto pamiętać, że mogą poruszać się one po specjalnych wydzielonych pasach, przez co podróż nimi trwa zdecydowanie krócej i przyjemniej niż w przypadku np. często zatłoczonych autobusów.

Co na wiosnę?
Wiosna to czas wielu różnych inicjatyw i imprez, które rozpoczynają sezon festiwalowo-koncertowy po długiej i często nużącej zimie. Tej wiosny w Krakowie odbędzie się kilka cyklicznie organizowanych imprez, które wpisały się niejako już w tradycję wiosenną. Dla melomanów, miłośników muzyki dawnej odbędzie się w kwietniu festiwal Misteria Paschalia, miłośników historii ucieszy Tradycyjne Święto Rękawki, nawiązujące do państwa Wiślan i Polan, a odbywające się na samym Kopcu Krakusa. Maj będzie stał pod znakiem FMF-u – ulubionego festiwalu wielu miłośników kina, muzyki filmowej, niesamowitych dźwięków. Z pewnością można spodziewać się w czasie jego trwania nasilonego ruchu, zwłaszcza w okolicy Tauron Areny!
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 4 Kwietnia 2017

Podziel się