Jak uzyskać należne odszkodowanie - porady prawne


Wypadki chodzą po ludziach, jak mówi stare, polskie przysłowie. Warto jest jednak wiedzieć, jak sobie we właściwy sposób z takimi sytuacjami radzić. Najczęściej, jeśli doznaliśmy jakiejś szkody, staramy się uzyskać należne nam odszkodowanie. Jak jednak robić to we właściwy sposób? Na co w sposób szczególny zwracać uwagę? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie państwo właśnie w poniższym artykule.

Przede wszystkim – skompletowanie pełnej dokumentacji

To, na co koniecznie musimy zwracać uwagę, jeśli mowa o rozpoczęciu ubiegania się o należne nam odszkodowanie, to kwestia skompletowania wszystkich dokumentów, które będą potwierdzały zdarzenie. Wiadomo bowiem, że nikt na nasze jedynie słowo, nie wypłaci nam należnego odszkodowania. Konieczny jest zatem protokół z miejsca zdarzenia – jeśli policja brała w nim udział, to także kopie ich raportów. Bardzo ważnym dokumentem, będzie tez potwierdzenie, że wszystkie składki ubezpieczeniowe mamy opłacone w terminie i że są one kompletne. Co więcej, warto jest też dołączyć do takiego pliku dla ubezpieczyciela odpis z badania lekarskiego a także jego opinię na temat stanu naszego zdrowia. Jeśli przebywaliśmy w szpitalu – także weźmy tego potwierdzenie.

Terminy – warto ich przestrzegać
Kolejnym, bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o uzyskanie należnego odszkodowania, jest dotrzymanie terminów złożenia dokumentów. Wbrew pozorom, to bardzo istotne. Niedotrzymanie takiego terminu, może bowiem skutkować tym, ze ubezpieczyciel, najzwyczajniej w świecie odmówi nam wypłaty odszkodowania. Może też się jednak zdarzyć, że otrzymamy odmowę mimo dotrzymania wszystkich terminów i dostarczenia niezbędnych dokumentów. Co wówczas należy zrobić?

Prawnik na ratunek
W momencie, kiedy decyzja na temat wypłaty odszkodowania jest negatywna, należy napisać właściwe odwołanie. Nie zawsze jednak wiemy, jak prawidłowo to przygotować. W takiej sytuacji, dobrze jest udać się do kancelarii adwokackiej, która takie pismo pomoże nam sporządzić. Wówczas, mamy znacznie większa gwarancję tego, ze jednak uda nam się uzyskać należne nam pieniądze.




Galeria zdjęć




Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrót



Opublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 3 Listopada 2017

Podziel się