JAK ZAPROJEKTOWAĆ SZAFĘ NA WYMIAR?

Szafa na wymiar
Szafa na wymiar

Szafa to podstawowy element wyposażenia każdego mieszkania, właściwie zaprojektowana i dostosowana uprzyjemni codzienne funkcjonowanie. Projektując szafę, już na wstępie, warto jasno określić na czym najbardziej nam zależy.

Szafa do zabudowy w większości przypadków pełni wielofunkcyjną rolę, służy do przechowywani pościeli, ręczników, żelazka czy odkurzacza. Preferencje użytkowników co do samej garderoby również są istotne, jedni wolną trzymać ubrania na wieszakach, inni na pólkach, a pojemność szafy uzależniona jest od ilości posiadanych rzeczy. Dobrze zaprojektowana szafa to taka, która jest w pełni dostosowana do indywidualnych potrzeb pod względem pojemności oraz mechanizmów otwierania szafy.

Garderoba marzeń
Korzystanie z pięknie uporządkowanej garderoby może być przyjemnością. Dobry projekt szafy spełnia oczekiwania zarówno pod względem użyteczności jak i estetyki. Szafa na wymiar może z powodzeniem zastąpić główny element zdobiący wnętrze. Jak podkreśla przedstawiciel czołowego dealera szaf Komandor z Krakowa: "Szeroka gama materiałów i kolorów szaf Komandor stwarza nieograniczone możliwości przy komponowaniu i aranżacji wnętrz. Projektując szafę na wymiar możemy wybrać materiał stosowanym w fontach, kształt drzwi, kolorystykę i wypełnienia. Decydujemy o akcesoriach, wskazujemy ilość wieszaków, koszy i półek. Mamy wpływ na rozstaw elementów ich wysokość i szerokość". Pamiętajmy, że źle zaprojektowane meble bardzo utrudniają codzienne użytkowanie, należy więc skupić się na dopracowaniu szczegółów na etapie projektu, tak aby szafa była pojemna i łatwo się otwierała.

Dodatkowe wyposażenie szaf na wymiar
Wybierając szafę do zabudowy możemy dostosować projekt nawet do najbardziej nieustawnych wnętrz, skosy bądź wnęki nie są w tym przypadku żadnym problemem. Aby szafa na wymiar była jak najbardziej funkcjonalna warto pokusić się o dodatkowe wyposażenie. Idealnie sprawdzają się np. kosze na bieliznę, pantografy, wieszaki na krawaty, paski, wieszak na rurę odkurzacza czy żelazko. Wprowadzenie drobnych zmian pozwoli wykorzystać każdą przestrzeń w szafie i zachować porządek. Szafa może być w pełni dostosowana do naszych potrzeb, wyposażona w dodatkowe wysuwane półki czy zamykaną na klucz kasetkę na biżuterię.

Szafa na wymiar z drzwiami przesuwnymi
Wybór sposobu otwierania drzwi jest kluczowy. Współczesny rynek oferuje szereg rozwiązań, które podniosą funkcjonalność. Od nas zależy czy zdecydujemy się na standardowe drzwi uchylne czy drzwi przesuwne. Istotna jest również wysokość półek. Półki mogą być ruchome i wysuwać się za pomocą uchwytów. Półki ubraniowe i pościelowe oscylują w granicy od 28 do 40 cm, większe o 10 cm półki projektuje się z przeznaczeniem na pudła i walizki. Przy projekcie szafy dokładnych ustaleń wymaga wysokość drążków, przy płaszczach jest to zwykle 180 cm, koszule i marynarki potrzebują drążków od 120 do 140 cm. Ważne aby niesezonowe ubrania, noszone na co dzień umieszczone były w łatwo dostępnym miejscu, na wysokości wzroku. Dokładnego wymierzenia wymaga półka z przeznaczeniem na odkurzacz, deskę do prasowania bądź inne sprzęty domowego użytku.

Wygodne mieszkanie nie jest możliwe bez funkcjonalnej szafy. Współczesne projekty umożliwiają wykorzystanie każdego zakamarka w naszym mieszkaniu. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie przy małych mieszkaniach. Odpowiednia aranżacja szafy może rozjaśnić i optycznie powiększyć każde pomieszczenie.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


  dawid @ 2017-04-27 15:04 Odpowiedz odpowiedz

\"Wygodne mieszkanie nie jest możliwe bez funkcjonalnej szafy\" Chyba że nie masz żony, wtedy wszystko OK.
powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 7 Kwietnia 2017

Podziel się