Jak zatrzymać słońce w ogrodzie?


Gdy ciemno i głucho trudno wyjść wieczorem po zmierzchu. Uciekamy z basenu, kończymy rozmowy ze znajomymi i przenosimy się do domu. Jednak w XXI wieku  wynalazki poszły do przodu i tak oto mamy kulę solarną.  Kule solarne nagrzewa słońce. Latem świecą one całą dzień i noc. Są absolutną nowością i w sklepach trudno je znaleźć. Kule solarne są najczęściej w Internecie.  Warto zastanowić się nad kupnem  tego rodzaju kul, bo są energooszczędne i praktyczne.

Zalety kul solarnych

Kule solarne mają dużo zalet.  Nie trzeba ich przyłączać do kontaktu. Zasilają się same poprzez promienie słoneczne. Z odpowiednim certyfikatem  całkowicie są odporne na silne strumienie wody i pył.  W dodatku są jeszcze odporne na mróz i wszelakie uderzenia. Od zwykłych kul ogrodowych różnią się, że mają różne kształty: kula, słupek, kwadrat. Po zmierzchu kule solarne zmieniają kolor. W zestawie są z pilotem, którym możemy dowolnie wybrać kolor. Niektóre kule solarne zmieniają kolor aż 7 razy!

Jeszcze kilka słów o kulach solarnych
Trudno wyobrazić sobie taką światło bez zasilania prądem…  Niektóre kule solarne posiadają akumulatory, którymi są zasilane po zmierzchu. Są to jednak wyjątki. Podając przykład, kula solarna w kształcie spłaszczonego kamienia rzeczywiście taka jest. Ma dużo zalet: długi czas świecenia,  jest lekka i spokojnie można ją położyć na wodnym czy basenie. Natomiast kula solarna w kształcie kwadratu pięknie zmienia kolory, ale za to krócej świeci i montowana jest przez szpikulec do podłoża.

Czy warto zainwestować w kule solarne...
Podsumowując, czy warto zainwestować w kule solarne? Otóż wydaje się to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią energooszczędność i praktyczność, a w dodatku ciekawe rozwiązania. Bo taki świecący kamień z pewnością będzie wpisywał się w klimat Waszego ogrodu. Oświetlając basen czy oczko wodne kulami solarnymi, stworzycie piękne miejsce do wypoczynku w ogrodzie. Światło kul z pewnością Was nie porazi, ale zatrzyma trochę dłużej słońce w ogrodzie.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 11 Maja 2017

Podziel się