Kiedy wszyscy znają angielski - co jest ważne, by się wyróżnić na rynku pracy?


Powszechnie wiadomo, że znajomość języków obcych to dzisiaj podstawa dla dobrego startu w karierze zawodowej. Dla wielu osób wyznacznikiem podstawowych umiejętności jest znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację z klientem czy kontrahentem.

Jednak język angielski jest tak powszechny, że praktycznie każdy umie porozumieć się w nim w zakresie podstawowym. Co zatem zrobić, by wyróżnić się na rynku pracy? Czy zrezygnować z angielskiego i postawić na inne języki?

Czy szukać innych rozwiązań?
We współczesnym świecie granice zacierają się, dlatego warto umieć się porozumiewać ze swoimi współpracownikami pochodzącymi z innych krajów. Obecnie nie ma jednego, uniwersalnego języka stworzonego specjalnie na potrzeby biznesowe. Jednak można śmiało powiedzieć, że do pewnego stopnia funkcję tę pełni język angielski. Kraków to miasto, w którym działa wiele firm o charakterze międzynarodowym, dlatego nie dziwi fakt, że to właśnie w tym mieście szukani są specjaliści znający język angielski. Co istotne, coraz częściej w ofertach o pracę zaznacza się, że osoba powinna znać język angielski ze specjalizacją, być native spikerem lub mieć określony kurs np. CAE. Kraków to jedno z miast, w którym można zdać egzamin CAE. Miejscem organizującym kurs przygotowujący do egzaminu jest Szkoła Językowa Lincoln. Szkoła posiada też uprawnienia do przeprowadzenia egzaminu dla wszystkich chętnych, nie tylko dla swoich kursantów.

Gdzie uczyć się języka angielskiego?
Bardzo ważne jest to, jaki wybierzemy kurs angielskiego. Kraków oferuje duże możliwości, jeżeli chodzi o wybór miejsca do nauki. Dlatego najważniejszym pytaniem jest to, czego oczekujemy po kursie. Warto wybrać miejsce, w którym będzie można poznać zarówno podstawy języka, jak i z czasem podnosić swoje kwalifikacje, a także umożliwiać węższą specjalizację np. poznanie języka technicznego, biznesowego czy prawniczego. Jest to bardzo ważne, gdyż praktycznie każda branża charakteryzuje się specyficznym słownictwem, którego dobre poznanie będzie rzutowało na rozwój kariery kursanta.

Istotna jest też organizacja kursu – optymalna liczba kursantów w grupie to ok. 12 osób, co pozwala na w pełni komfortową pracę zarówno dla uczestników kursu, jak i dla wykładowców.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 13 Maja 2017

Podziel się