Kraków - oryginalne miejsca na imprezy firmowe


Eventy firmowe to najlepszy sposób na integrację pracowników, zwłaszcza jeśli zespół dopiero się tworzy lub dołączyły do niego nowe osoby. Imprezy dają szansę na zbudowanie pozytywnych relacji między członkami firmy. Działają również motywująco na pracowników. W konsekwencji zwiększa się ich efektywność i umiejętność współpracy oraz poprawia się komunikacja w grupie. Jeśli nie mamy pomysłu na samodzielne zorganizowanie imprezy firmowej, dobrym rozwiązaniem będzie agencja eventowa, która zrobi to za nas.

Kraków – które miejsce najlepiej wybrać na imprezę integracyjną?


Miejsc, w których można zorganizować firmową imprezę, jest naprawdę wiele podobnie jak pomysłów i scenariuszy. W tej chwili do najbardziej oryginalnych opcji należą:
- escape (exit) room – ciekawa gra team-buildingowa typu "escape the room" (ucieczka z pokoju) przeniesiona do świata rzeczywistego;
- strzelnica;
- poligon Paintballowy + ścianka wspinaczkowa;
- catering w modnym klubie połączony z rozgrywkami w kręgle, bilard czy darta;
- rejs statkiem po Wiśle;
- tematyczne imprezy oparte na konkretnej fabule.

Tajemnicze pokoje
Kraków to miasto, w którym z miesiąca na miesiąc otwiera się coraz więcej lokali, oferujących tego typu rozrywkę. Zazwyczaj w obiekcie mieści się od 2 do 5 pomieszczeń, które różnią się wyglądem, scenariuszem i poziomem trudności. Gra przewidziana jest dla 2-5 osób i trwa około 60 minut. Uczestnicy, by wydostać się z pokoju, muszą wykazać się sprytem, spostrzegawczością, szybkością działania i logicznym, nieszablonowym myśleniem. Często w rozwikłaniu zagadek pomagają im znalezione przedmioty i urządzenia. Najważniejsza jest jednak współpraca. Najbardziej popularne escape roomy w Krakowie to: Combinator Kraków, ExitRoom, Kryptotex, Escape Land i inne.

Strzelnica – adrenalina na najwyższym poziomie
Obiektów, w których można poćwiczyć strzelanie do tarcz, zapadek i innych celów jest w mieście kilka, m.in.: Faro, KS Grom, Grotgun czy Kraków Valley Shooting Range. Jeśli zależy ci na tym, żeby pracownicy dobrze się bawili, a jednocześnie mogli sprawdzić swoje umiejętności i poznać smak rywalizacji, możesz zorganizować zawody. Niektóre strzelnice oferują pakiety dla firm, w których dodatkowo do wyboru mamy: wyprawę off-roadową, jazdę quadem, lot balonem, skoki spadochronowe, strzelanie z łuku, tory przeszkód, zjazdy na linie czy Paintball.

Paintball – rywalizacja w terenie
Dobrym pomysłem na integrację jest gra, w której drużyny strzelają do siebie z tzw. markerów, używając jako amunicji kolorowych kulek, wypełnionych żelowym barwnikiem spożywczym. Poligony wyposażone są w przeszkody, okopy, barykady i kryjówki. Gwarantuje to zarówno pełną adrenaliny zabawę, jak i pozwala sprawdzić swoją wytrzymałość oraz szybkość reakcji w ekstremalnych warunkach. W Krakowie znajdziemy kilka poligonów, oferujących wielogodzinną rozgrywkę. Jeśli nie przepadamy za piachem i kolorową farbą, możemy wybrać Laserpark, gdzie w ciemnym labiryncie zamiast markerów używa się broni laserowej.

Clubbing w sercu Krakowa
Wiele osób organizuje imprezy firmowe w klubach, rezerwując lokale na wyłączność i zamawiając catering. Dodatkową atrakcję stanowi gra w kręgle czy bilard. Pracownicy mogą się lepiej poznać i poczuć się swobodnie, zwłaszcza jeśli charakter pracy każe im na co dzień być poważnymi i stonowanymi. Przemieszczanie między lokalami ułatwia wynajęta luksusowa limuzyna prowadzona przez szofera.

Rejsy statkiem dla grup firmowych
Niezapomnianą zabawę oraz zapierające dech w piersiach widoki gwarantuje rejs po Wiśle, zwłaszcza kiedy wynajmiemy luksusowy jacht. Dodatkowo na statku można zorganizować imprezę dla pracowników, korzystając z usług didżeja, serwując rozmaite przekąski i wysokoprocentowe alkohole.

Tematyczne imprezy firmowe
Kraków jest miastem, w którym nie trudno będzie zorganizować imprezę, opartą na konkretnym scenariuszu. Możliwości jest wiele. Jeśli jesteś kreatywny, chcesz sprawdzić jak zachowają się Twoi współpracownicy w danej sytuacji – ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Zatrzymanie przez policję? Uprowadzenie szefa? A może wspólne poszukiwanie skarbu? Każdy pomysł jest dobry. Ostatnio popularne stają się gry zespołowe oparte na znanych reality show typu Fort Boyard, Agent czy Azja Express, w których dotarcie do celu gwarantuje współpraca, wzajemne zaufanie i logiczne myślenie. Tego typu team-building nie tylko integruje grupę, ale pomaga wyłonić lidera i motywuje resztę do działania.

Agencja eventowa – dlaczego warto skorzystać z jej pomocy?
Jeśli nie masz pomysłu na organizację imprezy firmowej, możesz liczyć na pomoc specjalistów. Zajmą się oni każdym aspektem imprezy, przedstawią kosztorys oraz wybiorą odpowiednią lokalizację dla twoich współpracowników. Warto wybrać gotowy pakiet atrakcji, gdyż po pierwsze jest dużo tańszy, a po drugie zarówno dostawcy współpracujący z agencją eventową, jak i miejsca zostały już wielokrotnie sprawdzone. Ryzyko, że coś się nie uda jest bardzo małe. Nie musimy także zaprzątać sobie głowy wymyślaniem scenariusza imprezy, zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt wiele czasu. Profesjonalnie zorganizowane imprezy stanowi wymierną korzyść dla każdej firmy.

Autor: gabrielaevents.pl




Galeria zdjęć




Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrót



Opublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 26 Maja 2017

Podziel się