Lepiej w praktyce czy w teorii? Jak uczyć się języków obcych?


Nauka języków obcych wcale nie musi być skomplikowana. Nie musi też zajmować dużo czasu. Wszystko zależne jest od tego, jaką metodę zdobywania wiedzy wybierzemy dla siebie. W tym kontekście często pojawia się pytanie – czy postawić na teorię czy na praktykę?

Nauka języków obcych pozwala na poszerzenie horyzontów. Dzięki niej możemy zdobywać nową wiedzę o świecie, poznawać ciekawych ludzi, zwiedzać fascynujące miejsca. Do porozumiewania się z innymi i czytania prostych komunikatów wcale nie potrzebujemy przy tym biegłej znajomości języków. W związku z tym możemy szybko zauważyć pozytywne efekty.

Teoria nauki języków obcych
Gdy uczymy się teorii, poświęcamy czas przede wszystkim na zdobywanie wiedzy o regułach gramatycznych, uczymy się słownictwa oraz jego wykorzystania. Również czytamy rozmaite treści. Nauka teoretyczna kojarzy nam się głównie z „wkuwaniem”, ale powinniśmy pamiętać o tym, że zapamiętywanie jest ważny elementem zdobywania wiedzy. Z drugiej jednak strony sama teoria to za mało, gdy chcemy posługiwać się swobodnie danym językiem obcym.

Praktyka nauki języków obcych
Praktyczne wykorzystanie języków obcych to przede wszystkim konwersacje, ale również czytanie czy pisanie, czyli wszystkie aktywności, gdy musimy wykorzystywać zdobytą wcześniej wiedzy. Oczywiście, w tym przypadku praktyka nie będzie skuteczna, gdy nie będziemy posiadali właściwej podbudowy wiedzy. Właśnie dlatego wiele kursów skupionych tylko na praktyce, na przykład rozmowach, nie przynosi tak dobrych rezultatów.

Teoria z praktyką – połączenie idealne
Jeżeli chcesz uczyć się języków obcych skutecznie, postaw na połączenie teorii z praktyką w Szkole Nauki Języków Obcych Lincoln z Krakowa (lincoln.edu.pl). Dzięki oferowanym przez nią kursom możesz szybko zacząć posługiwać się wybranym językiem obcym. Możesz nauczyć się nie tylko popularnego angielskiego, ale również niemieckiego czy hiszpańskiego. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą przedstawioną na stronie internetowej pod adresem: lincoln.edu.pl.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 27 Kwietnia 2017

Podziel się