Odszkodowanie turystyczne - kiedy mi się ono należy?


Wakacje to czas, kiedy zdecydowanie więcej podróżujemy. To też czas, kiedy w sposób szczególny, powinniśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Powstaje jednak pytanie, które towarzyszy nam niemalże za każdym razem, gdy zostaje poruszany temat różnego rodzaju ubezpieczeń: jak wybrać takie, które w razie czego uda mi się otrzymać? Niestety, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Możemy natomiast w bardzo konkretny sposób sprawić, aby nasze ubezpieczenie było w pełni bezpieczne dla nas i przede wszystkim – posiadało możliwie jak najmniejszą liczbę wykluczeń.

Czytaj ogólne warunki ubezpieczenia

Podstawą, jeśli chodzi o wybór najlepszego ubezpieczenia, jest to, aby wybrać takie, które będzie nie tylko idealnie dopasowane do naszych potrzeb, ale też takie, które będzie posiadało możliwie jak najmniejszą liczbę wykluczeń. Niestety o coś takiego obecnie bardzo trudno na rynku ubezpieczeń. Firmy, które zajmują się ich sprzedażą, są w stanie doskonale się zabezpieczyć przed potencjalną wypłatą odszkodowania, umieszczając w ogólnych warunkach ubezpieczenia takie sformułowania, które bardzo trudno jest nam przysłowiowo obejść. Istnieje jednak sposób na to, aby niemalże bezboleśnie przejść przez proces zakupu ubezpieczenia turystycznego.

Pomoc radcy prawnego? Dlaczego nie!
Jeśli sami nie do końca orientujemy się w zapisach, które zostały umieszczone w naszych ogólnych warunkach ubezpieczenia, możemy z czystym sumieniem zwrócić się w tej sprawie o pomoc do radcy prawnego. Nie ma tym działaniu absolutnie niczego złego. To całkiem logiczne, że jeśli sami nie potrafimy sobie z czymś poradzić, to zwracamy się po pomoc do specjalisty. Zakładając, że nasze ubezpieczenie ma nam zagwarantować spokojne i bezpieczne wakacje, musimy wiedzieć, i przede wszystkim, w pełni rozumieć jego treść. Agenci ubezpieczeniowi, nie zawsze są wobec nas uczciwi i nie zawsze też informują nas o wszystkich warunkach ubezpieczenia, które są zawarte w umowie. Z pomocą radcy prawnego, jesteśmy w stanie nie tylko wybrać najlepsze z możliwych ubezpieczeń, ale też zyskujemy pewność, że to, co wybraliśmy jest dla nas w pełni zrozumiałe i gwarantuje nam bezpieczeństwo. Pamiętając o tym, z całą pewnością uda nam się uzyskać należne nam odszkodowanie.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 2 Stycznia 2018

Podziel się