Wycieczki jednodniowe

Wapienne, często całkiem pionowe ściany Pienin, drewniane zabytki i Jezioro Czorsztyńskie – tym właśnie przywita nas Pieniński Park Narodowy. 

więcej

Auschwitz – Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940 – 45) to skrywający setki tysięcy cierpień ludzkich pomnik bestialstwa i okrucieństwa, jakiego dopuścili się naziści wobec Żydów, Polaków, Romów i innych nacji. Wybudowany na przedmieściach podkrakowskiej miejscowości Oświęcim obóz koncentracyjny, początkowo przejściowy, później rozbudowany i przekształcony w...

więcej

  Częstochowa została założona prawdopodobnie w XI wieku. Obecnie jest to 13. pod względem liczby ludności miastem Polski. Historycznie należąca do Małopolski po reformach administracyjnych została włączona do woj. Śląskiego. Co roku jest miejscem pielgrzymek tysięcy wiernych do zespołu klasztornego zakonu oo. paulinów na Jasnej Górze.

więcej

Karol Józef Wojtyła (ur. 18.05.1920 r., zm. 2.04.2005 r.) to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Urodzony w Wadowicach, niewielkiej miejscowości pod Krakowem zmienił oblicze historii świata, a jego niezmącony niczym optymizm dodawał otuchy tam, gdzie było to najbardziej potrzebne.

więcej

(1-4)