Pomysł na biznes myjnia parowa - jak zacząć


Jesteśmy zdecydowani na otwarcie własnego biznesu. Co dalej? To zależy od tego, jaki biznes otwieramy. W przypadku mobilnej myjni parowej są dwie szkoły.

Pomysł na biznes myjnia parowa
Własna myjnia parowa może się okazać kapitalnym pomysłem na biznes. Zwłaszcza dla kogoś, komu sprzątanie nie kojarzy się jako zło konieczne. No i sami sobie jesteśmy szefem.

Co na początek?
Jeżeli czytasz ten artykuł, to znaczy, że wiesz, lub się domyślasz, czym jest myjnia parowa. To dobrze. Teraz czas, byś się dowiedział, jak możesz zacząć zarabiać na jej otwarciu. Przede wszystkim musisz znaleźć firmę, która pomoże postawić ci pierwsze kroki. W tym celu wpisujesz w internecie hasło „pomysł na biznes myjnia parowa”.

Zapewne wyświetli ci się lista firm, które specjalizują się w tego typu biznesie. Większość oferuje jedynie współpracę na zasadzie franczyzy. Są jednak i takie, które dają ci możliwość zostania ich partnerem. Czym różnią się obie umowy?

Partnerstwo a franczyza
W przypadku partnerstwa mamy o wiele większą niezależność. Pracujemy pod własnym szyldem i własną marką. Oznacza to, że pracujemy na własne nazwisko a nie reputację firmy X. Mimo wszystko nie zostajemy na lodzie. Firma zapewnia szeroką pomoc. Zapewni nam wsparcie w uzyskaniu kredytu, doradzi wybrać sprzęt, jaki potrzebujemy i przeprowadzi podstawowe szkolenia.

Jeżeli zdecydujemy się na umowę franczyzową, możemy liczyć na o wiele większe korzyści, jakie oferuje nam firma. Przede wszystkim stajemy się pracownikiem konkretnej marki. Dlatego korzystamy ze wszystkich jej dobrodziejstw. Bycie pod opieką firmy niesie ze sobą następujące korzyści: opiekę merytoryczną i prawną przy zawieraniu umów handlowych, pakiet profesjonalnych szkoleń, pakiet standardowych akcesoriów do pracy oraz firmowej odzieży roboczej i wiele więcej.

Są firmy, które pomagają nowym franczyzobiorcą w reklamie. Zapewniają materiały marketingowe na start, taki jak strona internetowa czy ulotki i wizytówki.

Umowa podpisana i co dalej?
Niezależnie od tego, na jaką umowę się zdecydowaliśmy czas na kolejny krok. Poszukiwanie klientów. Jest to najważniejszy i najtrudniejszy moment w życiu każdej nowej firmy. Mobilna myjnia parowa ma to do siebie, że nie ogranicza jej przestrzeń. Możemy dojechać do klienta w każdym miejscu, co stawia nas wyżej od standardowych myjni. Pomysł na biznes myjnia parowa otwiera nowe możliwości zarobku przed wszystkimi chętnymi. Tylko od naszego zaangażowania zależy, jak bardzo będzie to dochodowy biznes. Zwłaszcza, że wszystkie atuty są w naszych rękach.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 8 Lutego 2018

Podziel się