Poznaj Kraków od rowerowej strony


Rosnąca popularność jazdy rowerem oraz rozwój infrastruktury dla rowerzystów sprawiają, że krakowianie coraz chętniej przesiadają się z samochodów, tramwajów i autobusów na jednoślady – zwłaszcza gdy pogoda sprzyja takiej aktywności.

Kraków to miasto, w którym rower jest chętnie wybieranym środkiem transportu – zarówno przez osoby wykorzystujące jednoślady w codziennych dojazdach, jak i przez tych, którzy jeżdżą rekreacyjnie czy uprawiają coraz popularniejszą turystykę rowerową.

Ile rowerów znajdziemy na krakowskich stacjach rowerowych? Na ilu kilometrach tras możemy poruszać się bezpiecznie po przygotowanych ścieżkach? Jak prawidłowo wyposażyć rower oraz zasygnalizować zmianę kierunku? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej w specjalnej infografice, którą przygotował sklep rowerowy Bikester.pl. Ponadto dzięki kompendium dowiecie się w jaki sposób poruszać się prawidłowo po mieście oraz jak sygnalizować zmianę kierunku swojego ruchu tak, aby nie stwarzać w ten sposób zagrożenia. Infografika od Bikester.pl jest więc doskonałą propozycją dla tych, którzy poruszają się rowerem codziennie, dojeżdżając do szkoły lub pracy, oraz dla tych, którzy wsiadają na niego okazjonalnie.

Można śmiało powiedzieć, że Krąków jest miastem rowerzystów – tutejsza infrastruktura liczy ok. 165 km i stale się rozwija. Nic dziwnego, gdyż jazda na rowerze niesie ze sobą wiele korzyści - dzięki przejażdżkom rowerowym możemy odwiedzić wiele ciekawych miejsc, oszczędzamy pieniądze, przyczyniamy się do poprawy własnego zdrowia i sylwetki, a także chronimy środowisko.

Jeśli więc mieszkacie w Krakowie lub będziecie mieć niebawem okazję do odwiedzenia tego miasta, to koniecznie zapoznajcie się z kompendium sklepu rowerowego Bikester! Dzięki niemu nie tylko dowiecie się jak bezpiecznie poruszać się po mieście, ale również poznacie szereg ciekawostek. Infografika to szansa na spojrzenia na Kraków oczami rowerzysty.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym kompendium wiedzy o Krakowie przygotowanym dla rowerzystów, dostępnym na stronie https://www.bikester.pl/info/
rowerowy-krakow/.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 11 Sierpnia 2017

Podziel się