Przyjęcie urodzinowe dla dziecka - co zrobić, by było niezapomniane?


Dzieci uwielbiają świętować swoje urodziny w gronie przyjaciół. Rodzice mogą samodzielnie przygotować przyjęcie urodzinowe bądź wybrać jedną z wielu dostępnych opcji imprezy poza domem. Najważniejsze jest takie urozmaicenie kinderbalu, aby zarówno jubilat, jak i jego goście nie mieli czasu na nudę.

Jakie atrakcje urodzinowe zapewnić dziecku?

Wybierając zabawy, kieruj się przede wszystkim wiekiem i temperamentem jubilata oraz jego gości. Kilkulatek będzie zachwycony prostymi zabawami w kolorowej, bajkowej scenerii, podczas gdy urodziny dziecka w wieku szkolnym wymagają przemyślanej oprawy oraz mnogości atrakcji, aby nie znudzić wymagających gości.

Zapraszając najbliższych przyjaciół syna lub córki do domu, możemy wykorzystać pokój dziecięcy, zamieniając go na przykład w średniowieczny zamek lub futurystyczny pojazd kosmiczny, wykorzystując karton, poduszki i rozmaite dekoracje. Konkurencje, w których dzieci wezmą udział, powinny współgrać z atmosferą całej imprezy.

Decydując się na przyjęcie w klubokawiarni bądź sali zabaw, zazwyczaj możemy liczyć na kompleksową obsługę i profesjonalną pomoc w doborze poszczególnych zabaw, dostosowanych do jubilata i jego potrzeb.

Warto zapytać organizatorów o propozycje scenariuszy urodzin oraz wspólnie wypracować taki, który będzie najbardziej odpowiadał zainteresowaniom dziecka, a także rozbudzi w nim twórczą ciekawość. Popularnością cieszą się tematy urodzinowe związane ze znanymi bajkami, filmami i książkami, ale można wybrać również aktywności związane z rękodziełem i dizajnem, kulinariami, eksperymentami naukowymi. Przykłady można by mnożyć, gdyż jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia doświadczonych animatorów.

Jak powinno wyglądać miejsce, w którym odbędą się urodziny?
Jeżeli szukamy odpowiedniego miejsca poza domem na przyjęcie urodzinowe dla dzieci, należy wziąć pod uwagę wielkość sali, którą dysponuje organizator, zwłaszcza jeśli jubilat zaprasza całą grupę przedszkolną lub klasę. Małe pomieszczenie zda egzamin jedynie przy kilkuosobowym gronie maluchów. Gdy mamy w planach zaproszenie 10-15 osób, warto zapewnić dzieciom odpowiednio przestronną salę, wyposażoną w przeróżne atrakcje.

Oprócz konkurencji związanych z tematyką urodzin mogą przydać się na przykład duże klocki piankowe, dzięki którym młodsze lub bardziej zmęczone intensywnością przeżyć dzieci mogą chwilę w spokoju poukładać gigantyczną wieżę.

Dobrze byłoby, gdyby sala miała wydzieloną strefę poczęstunku i strefę zabawy. Warto sprawdzić odległość do toalety i miejsca, w którym przebywają rodzice - nie może być zbyt daleko od głównych atrakcji.

Zdrowy i smaczny poczęstunek urodzinowy
Niezależnie od tego, czy przygotowujemy jedzenie sami, czy zlecamy tę czynność organizatorom przyjęcia urodzinowego dla dzieci, najważniejszą zasadą jest zapewnienie urwisom zdrowych i łatwych do jedzenia w ferworze zabawy przekąsek. Odpowiednio dobrany poczęstunek dostarczy dzieciakom energii, ale nie doprowadzi do nadpobudliwości.

Gwóźdź programu, czyli tort, nie powinien być zbyt słodki oraz zawierać dużej ilości sztucznych barwników. Można upiec pełnoziarniste ciasteczka. Urodziny dla dzieci nie mogą być urozmaicone jedynie słodkimi wypiekami. Warto w kolorowych miseczkach poukładać owoce: banany, mandarynki, winogrona, jabłka, a także przekąski warzywne: ogórki, pomidorki koktajlowe, pokrojoną w łatwe do chwytania paski marchewkę. Pragnienie niech ugasi woda, ewentualnie sok. Kolejną zdrową propozycją jest świeżo uprażony popcorn, który uwielbiają wszystkie dzieci.

Optymalny czas przyjęcia urodzinowego dla dzieci
Urodziny powinny trwać na tyle długo, aby nasze pociechy mogły zarówno wziąć udział w zaplanowanych zabawach, poczęstować się urodzinowymi smakołykami, jak i swobodnie poszaleć. Nie należy jednak zbytnio przedłużać całej imprezy, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci.

Mimo że kinderbal jest często okazją do spotkania się rodziców, a dobre klubokawiarnie oferują wydzieloną strefę, w której dorośli mogą napić się kawy i zjeść ciastko, pamiętajmy, że w centrum uwagi powinno być dziecko. Jeżeli jubilat nalega na dodatkową godzinę spędzoną na zabawie, pozwólmy mu na to, lecz nie przedłużajmy urodzin ze względu na wyjątkowo ciekawą rozmowę dorosłych.

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci trwa zazwyczaj około 2,5 godziny. Zarówno w przypadku urządzania imprezy w kawiarni, jak i w domu warto uprzedzić rodziców o planowanej godzinie zakończenia zabawy. Oczywiście w przypadku “domówki” możemy być bardziej elastyczni.

Artykuł powstał przy współpracy z Klubokawiarnią likeKonik
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 28 Lutego 2018

Podziel się