Pyszności i promocje od Domino's Pizza


Jeżeli nasza lodówka świeci pustkami lub po prostu nie mamy czasu i ochoty na gotowanie obiadu, najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie jedzenia na telefon. Dzięki temu, już po kilkunastu minutach ulubionymi przysmakami będziemy się mogli cieszyć w domowym zaciszu, bez konieczności wychodzenia z domu. Najczęściej zamawianym w ten sposób jedzeniem jest pizza. Jednym z lokali zajmujących się jej dowozem jest Domino’s Pizza.

Smakołyki od Domino’s Pizza

W menu żadnej pizzerii nie może zabraknąć klasyku, jakim jest Margherita. Pisząc o tej pizzy, nie sposób nie wspomnieć o jej genezie. W 1889 roku, jeden z kucharzy, Raffaelo Esposito, przygotoał dla królowej Małgorzaty Sabaudzkiej trzy rodzaje tego przysmaku – Alla Mastunicola, czyli z serem i bazylią, Marinara z dodatkiem pomidorów oraz nową wersję – z serem mozarella. Królowej najbardziej do gustu przypadła trzecia wersja i to właśnie od jej imienia do dzisiaj jest ona nazywa Margheritą.

Kluczowym składnikiem pizz od Domino’s Pizza jest mozarella (w tym przypadku Galbani). To ser wywodzący się z południowych Włoch, z regionu Kampania, którego cechą charakterystyczną jest ciągliwość po roztopieniu. Wytwarzany jest on ze świeżego mleka bawolic – samic z gatunku wół domowy, a niekiedy także z mleka krowiego lub ich mieszanki. Sprzedaje się go w postaci małych, obłych kawałków zanurzonych z serwatce. Poza pizzą, mozarellę wykorzystuje się również do przygotowywania lazanii czy sałatki caprese, gdzie występuje ona w towarzystwie pomidorów i bazylii.

Fanom kuchni hiszpańskiej z pewnością do gustu przypadnie pizza Chorizo, gdzie głównym składnikiem jest ta tradycyjna kiełbasa hiszpańska przygotowywana z wieprzowiny z dodatkiem słodkiej papryki wędzonej oraz suszonej pimienton. Poszczególne typy chorizo różnią się między sobą średnicą, stopniem zmielenia, pikantnością, rasą świń, z których zostały przygotowane oraz sposobem przygotowania i spożycia. Poza kiełbasą, na pizzy tej znajdziemy również pomidorki koktajlowe oraz czarne oliwki.
Miłośnicy mięsa spróbować powinni również pizzy Extravaganzza z pepperoni. To kiełbasa pochodzenia włoskiego o ostrym smaku, zbliżona do salami. Oryginalnie produkowana z mięsa wieprzowo – wołowego, z dodatkiem podrobów, suszona na świeżym powietrzu lub wędzona w niskiej temperaturze, dojrzewająca od sześciu do dziesięciu miesięcy. Wykorzystuje się ją do produkcji pizzy, calzone oraz sosów do różnego rodzaju makaronów. Poza pepperoni, na pizzy Extravanganzza znajduje się także szynka, wieprzowina, wołowina, cebula, papryka, pieczarki oraz czarne oliwki.

Poza klasycznymi wersjami pizzy, w menu lokalu znaleźć można wariacje na jej temat. Klienci zdecydować mogą się na przykład na ciasto Hot Dog, w którego brzegach zapieczone są wysokiej jakości parówki, do produkcji których użyto 97% mięsa z szynki. Pizza ta świetnie komponować będzie się z nowym dipem – miodowo musztardowym.

Promocje w lokalu i w sieci
Domino’s Pizza dla miłośników tego, kultowego już, włoskiego przysmaku, ma mnóstwo różnych promocji. Dzięki najnowszej z nich, do końca roku, zamawiając pizzę przez bota na Messengerze, otrzymujemy aż 30% zniżki na wszystkie pizze. Jak dokonać zamówienia w ten sposób? To bardzo proste. W wysyłanej do bota wiadomości podajemy adres dostawy, wybraną pizzę, oddajemy głos na jednego z Youtuberów biorących udział w akcji i gotowe!
To jednak nie jedyna promocja, którą ma w swojej ofercie Domino’s Pizza. Mamy tu także możliwość zamówienia dwóch średnich pizz od 24,95 za każdą i dwóch dużych od 29,95 zł. Za klasyczną Margheritę z jednym składnikiem do wyboru zapłacimy jedynie 19,90 zł, a za dip do niej – tylko 1,90 zł. 3 sosy zamówić możemy w cenie 2, a drugi napój za jedyne 3 złotem.

Domino’s Pizza organizuje także szereg sezonowych promocji. W 2015 roku, w Mikołajkowy weekend, do każdego zamówienia otrzymywało się darmową puszkę Coca Coli. 6 grudnia na pizze zarówno w lokalu, jak i na wynos udzielany był aż 50 procentowy rabat. W dniach 21-30 grudnia identyczna zniżka obowiązywała w przypadku zamówień online.

Wpisując w wyszukiwarkę frazę „pizza Kraków”, Domino’s Pizza wyskoczy nam jako jedna z pierwszych. W grodzie kraka działa aż 5 lokali tej sieci – przy ul. Stojałowskiego 6, ul. Lindego 1, ul. Medweckiego 2, ul. Bociana 3 i ul. Lubostroń 15.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat menu i aktualnych zniżek możemy znaleźć pod adresem: http://www.entuzjascipizzy.pl.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 20 Listopada 2017

Podziel się