Rodzaje bram garażowych - na co warto się zdecydować?


Brama to niezbędny element w każdym garażu. Jako że często korzysta się z niej nawet przez parę razy na dzień, powinna wyróżniać się nie tylko bezpieczeństwem, ale również powinna być wygodna w obsłudze. Musi być również dopasowana do konstrukcji garażu oraz do dostępnej wolnej przestrzeni.

Tradycyjne bramy rozwierane są już coraz rzadziej spotykane, przede wszystkim ze względu na niezbyt łatwe otwieranie i zamykanie, ponieważ trzeba wtedy obsługiwać każde skrzydło osobno. Zamiast tych bram coraz częściej stosuje się modele uchylne i segmentowe oraz bramy roletowe.

Mogą być one również wyposażone w automatykę, dzięki której można obsługiwać bramę jednym przyciskiem na pilocie. Bramy te można też obsługiwać ręcznie, ponieważ ich systemy pozwala na gładkie i szybkie zamykanie i otwieranie bez użycia dużej siły.

Bramy uchylne i segmentowe można zakupić w wielu różnych wariantach rozmiarowych i wzorniczych, dlatego też można dostosować je do wymiarów otworu garażowego oraz do fasady budynku, aby uzyskać estetyczny efekt.

Bramy uchylne
Bramy tego rodzaju wyposażane są w jedno skrzydło, które połączone jest ze specjalnym systemem prowadnic i rolek znajdującym się wewnątrz garażu. Po zamknięciu skrzydło chowa się pod sufitem.

Warto pamiętać o tym, że w przy obsłudze bramy garażowej uchylnej jej skrzydło nieco wychyla się do przodu, dlatego też przy podjeździe należy postawić około 1-1,5 metra wolnej przestrzeni. Również nie ma możliwości zamontowania oświetlenia sufitowego w garażu.

Bramy segmentowe
Bram tego rodzaju zbudowane są ze zginających się, segmentowych paneli wypełnionych izolacyjną pianką poliuretanową. W trakcie otwierania i zamykania panele poruszają się wzdłuż prowadnic i chowają się pod sufitem, ale istnieje również możliwość wykonania bramy segmentowej, która będzie otwierała się i zamykała na ścianie garażu.

Ze względu na swoją konstrukcję bramy segmentowe nie zajmują miejsca na podjeździe, dlatego też mogą być używane także wtedy, gdy garaż umieszczony jest bezpośrednio przy ulicy.

Bramy roletowe
Ich konstrukcja podobna jest do bram segmentowych, przy czym ich segmenty są węższe i przypominają rolety okienne. Roleta porusza się po specjalnej prowadnicy montowanej wzdłuż krawędzi otworu garażowego i nawija się na wał nawojowy.

Bramy roletowe po otwarciu chowają się w specjalnej skrzynce, dlatego też można dzięki nim zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem w garażu, co nie jest możliwe w przypadku bram segmentowych oraz uchylnych. Można zamontować wówczas oświetlenie sufitowe.

Więcej informacji na temat różnych rodzajów bram można znaleźć pod adresem: 
http://www.odb.com.pl/products/bramy.Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 17 Czerwca 2017

Podziel się