Sezon2. Odcinek 2 - gwiazdy polskich seriali na Netia Off Camera


Majówka w Krakowie to również dyskusje, pokazy, a nawet maratony skupione w 100% wokół produkcji odcinkowych. Goście CANAL+ SerialConu, tacy jak David J. Peterson, James Moran, Jacek Dehnel czy Vincent Severski zanurzą się w świecie seriali, odkrywając ich tajemnice.

Nie tylko kino, ale i seriale słowem się kręcą. Swoją obecność w Krakowie potwierdzili  James Moran (scenarzysta m.in. odcinków seriali „Doktor Who”, czy „Przekraczając granice”), Toby Whithouse, brytyjski aktor, scenarzysta i producent („Dziennik Bridget Jones”, „Być człowiekiem”, „Hotel Babylon”) i Tom de Ville (scenarzysta m.in. odcinków „Hannibala” i „Lexx”).

Jacek Dehnel, Jerzy Kapuściński, Vincent Severski i Jakub Żulczyk pojawią się w Krakowie, aby rozmawiać o romansach ekranu z literaturą, przypominając o tym, że „Dobra historia to podstawa”.

Jednym z gości tegorocznego CANAL+ SerialConu będzie David J. Peterson, który opracował takie języki jak: Dothraki, Valyrian, Shiväisith, Nelvayu czy Noalath. Mimo, że nikt się nimi nie posługuje, wiele osób je słyszało - oglądając „Grę o tron”, „Thora”, „Kroniki Shannary” czy „Doktora Strange”. Podczas spotkań David zdradzi, jak wygląda jego praca, dlaczego istotna jest spójność języka i z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć.

Nie braknie także paneli i spotkań z gwiazdami takich seriali jak „BELFER”, „Druga szansa” czy „Belle Epoque”, które będą opowiadać o tworzeniu seriali w Polsce, o tym jak zmieniła się praca aktorów w ostatniej dekadzie. Nie zabraknie też wątków poświęconych pracy kostiumologów.

Blogerzy, dziennikarze i krytycy będą dyskutować o zagranicznych serialach – „Westworld”, „Twin Peaks”, „Star Treku” czy „Sherlocku”, o „dyktaturze twistów” i o silnych kobietach-królowych w serialach kostiumowych.

Tegoroczna nowość to kameralne warsztaty z ekspertami. Wśród wielu tematów wybrać będzie można m.in. szkolenia scenariuszowe (w tym jedno prowadzone przez Jamesa Morana), szkolenie z charakteryzacji prowadzone przez specjalistów ze Szkoły FAM czy też warsztat dla osób chcących skutecznie prowadzić bloga lub kanał o tematyce serialowej. Wszystkie spotkania będą darmowe, wymagana będzie tylko wcześniejsza rejestracja.

- Zachęcamy do przyjścia na wydarzenie rodzinnie, także z młodszymi dziećmi. Przez cały czas trwania CANAL+ SerialConu działać będzie kącik dziecięcy, gdzie będzie można odpocząć od zgiełku, obejrzeć polskie animacje (np. „Kacperiada”) i wziąć udział w atrakcjach przygotowanych dla młodszych uczestników – zachęca Katarzyna Bajka, koordynatorka wydarzenia.

Więcej informacji o systemie akredytacji i wejściówkach znajdziecie na www.offcamera.pl/festiwal/
serialcon/. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Zachęcamy również do śledzenia profilu wydarzenia na FB: www.facebook.com/serialcon. Wszystkie wydarzenia w ramach CANAL+ SerialCon odbędą się w kompleksie MOS/Arteteka WBP/ Pauza in Garden oraz w Centrum Kinowym ARS.
Galeria zdjęć
Dodaj komentarz
skomentuj


Brak komentarzy


powrótOpublikowano przez: Twoja Małopolska
Data publikacji: 18 Kwietnia 2017

Podziel się